Добірка найважливіших та найцікавіших новин тижня
Наприкінці тижня ми традиційно підготували для вас добірку найцікавіших подій. що сталися в Запоріжжі та області за останні сім днів. Читайте наш дайджест, щоб бути в курсі.
Вплив шуму генераторів на здоров’я
До шуму людина в принципі не може звикнути, тому шумове забруднення має накопичувальний ефект. Через гучний шум в організмі виробляються гормони стресу — адреналін, кортизол та норадреналін.
«Окрема тема – так зване шумове забруднення від генераторів. Недарма люди скаржаться, що генератори їх «нервують». Постійний шумовий фон спричинює порушення ендокринної та нервової систем, погіршує самопочуття людини, знижує продуктивність праці», — зазначила Тетяна Жавжарова.
Щоб мінімізувати вплив шуму, можна використовувати беруші або шумозахисні навушники. Адже самі по собі генератори не припинять працювати, поки у місті застосовуються відключення світла.
Освітній центр для дітей переселенців
Центр відкрився 1 липня і вже встиг полюбитися дітворі, яка з задоволенням відвідує різноманітні заняття. допомогти дітям, які пережили втрату освіти через війну, тому під час повітряних тривог перебування у ньому відносно безпечне.
Мета створення освітнього центру — надолужити втрачене та здобути нові знання. Навчають дітей вчителі з Мелітополя, які працюють тут на волонтерських засадах. Тому у приміщенні можна побачити атрибутику цього тимчасово окупованого міста.
Школярі вивчають інформатику, 3D-моделювання, проводять заняття з робототехніки. Підлітки люблять грати в настільні ігри, а діти середнього шкільного віку активно долучаються до творчих занять.
Укриття з автоматичними дверима
Укриття в гуртожитку з дверима, обладнаними замком з автоматичним відкриванням під час повітряної тривоги, презентувало комунальне підприємство «Запоріжремсервіс». Це найпростіше укриття у гуртожитку по вул. Історичній, 106, що у Заводському районі Запоріжжя загальною площею 261 кв. м. Воно розраховане на 435 людей.
В укритті зробили поточний ремонт, відновили системи водо- та електропостачання, каналізації, санвузли та душові. Замінили захисні двері. Приміщення облаштоване меблями, має два входи/виходи.
«Вхідні двері в укриття обладнані замком з автоматичним відкриванням під час «Повітряної тривоги». В цей час світиться табло «Повітряна тривога». За сигналом «Відбій повітряної тривоги» через визначений час двері автоматично закриваються на замок», — розповіла представниця КП «Запоріжремсервіс» Лідія Гвілава.
Новий пост ДСНС на Хортиці
З початку року у Національному заповіднику «Хортиця» сталось 26 пожеж, які охопили понад 15 гектарів. Це набагато більше, ніж минулого року, коли сталося два загоряння на площі близько 1 га.
Рятувальники, занепокоєні такою ситуацією, організували додатковий пожежно-рятувальний пост на острові Хортиця. Там чергує особовий склад на спецтехніці.
ГУ ДСНС України у Запорізькій області закликає людей бути вкрай обережними під час відвідування лісів, парків, берегів річок, адже багаття, залишене без нагляду, може спричинити велику біду. Не залишайте багаття, не кидайте недопалки, не паліть траву.
Готується встановлення першої когенераційної установки
Когенерація — це енергоефективний процес, який передбачає одночасне виробництво електричної й теплової енергії. Когенераційні установки призначені для використання в промислових, комунальних та інших підприємствах.
«Закупівля трьох когенераційних установок запущена в системі Prozorro. Ці торги будуть відбуватися і оплачуватися безпосередньо Unicef. Якщо ми говоримо про наступні установки, то в нас також є домовленості з UNDP, які мають надавати кошти на придбання наступних таких установок, і з відповідними міністерствами, як то Міністерство розвитку громад та інфраструктури», — зазначила Регіна Харченко.
Для облаштування першої установки вже підготовлений майданчик на одній з котелень міста. Загалом, місту треба облаштувати 12 когенераційних установок для впевненого проходження зимового періоду.
Нарешті відкрили модульне укриття з кав’ярнею
На бульварі Шевченка запрацював МАФ-укриття, будівництво якого стартувало ще у жовтні минулого року. Збудували конструкцію швидко, але працювати об’єкт почав тільки зараз. Запуск затримався через проблеми з документацією та електропостачанням.
Модульний об’єкт складається з двох частин – приміщення для сховища і місця для підприємницької діяльності. Фінансування проєкту здійснили представники бізнесу.
КПУ анулювали ліцензію
Порушення виявили в ході позапланової перевірки. Виявилося, що КПУ перевищив ліміт на підготовку аспірантів на 3401 особу, замість передбачених 165. Крім анулювання ліцензій, за фактами вищезазначених порушень відкрито кримінальні провадження.
Директорка Департаменту освіти і науки ЗОДА Людмила Бухаріна прокоментувала ануляцію ліцензії Класичного приватного університету на навчання в аспірантурі. Вона зазначила, що аспіранти, що навчалися в КПУ, зможуть перевестися в інші виші. Проте, не всі. Ті студенти, які вступали за всіма правилами в рамках ліцензійного обсягу зможуть змінити виш. Решта — ні.
«Для решти, які вступали поза межами ліцензійного обсягу — я розумію, що це буде для них певна втрата. Університет не мав би приймати цих вступників на навчання. Це було протизаконно. Але це встановить слідство, суд, і я думаю, незабаром ми будемо знати більше деталей», — зазначила Людмила Бухаріна.
Вкрав у померлого пенсіонера майже 800 тисяч гривень
Подія сталася у жовтні минулого року. До поліції зателефонували мешканці однієї з багатоповерхівок, які повідомили, що їхній старенький сусід, ймовірно помер. Один з правоохоронців, що прибув на виклик, вирішив «скористатися ситуацією». Він обшукав квартиру, і забрав собі 20 тисяч доларів та банківські картки, які були у помешканні.
Загальна сума вкраденого склала близько 800 тисяч. Наразі поліцейському повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем та викраденні чужого майна в особливо великих розмірах.
Раніше ми також повідомляли, що у Запоріжжі онук зарізав свою бабусю.
Джерело