Операція, яка рятує від катаракти, тепер доступна не тільки для пільгових категорій, але й для всіх мешканців міста Запоріжжя.
Про це повідомила секретарка міської ради Регіна Харченко
Завдяки заміні кришталика кожен мешканець може безкоштовно відновити зір при катаракті.
Найчастіше це захворювання зустрічається у людей старшого віку та потребує дороговартісного оперативного втручання, адже необхідно придбати як сам штучний кришталик, так і витратні матеріали.
![](https://akzent.zp.ua/wp-content/uploads/2024/08/photo_2024-08-01_11-50-00-1024x1024.jpg)
![](https://akzent.zp.ua/wp-content/uploads/2024/08/photo_2024-08-01_11-49-56-1024x1024.jpg)
«Така операція, яка рятує від катаракти, тепер доступна не тільки для пільгових категорій, але й для всіх мешканців міста, завдяки співпраці Міської лікарні №3 з Національною службою здоров’я України. Завдяки плідній роботі лікарні з Національною службою здоров’я, тепер у будь-якого мешканця Запоріжжя, внутрішньо переміщених осіб є можливість провести таку операцію безкоштовно. У більшості випадків пацієнти повертають зір на рівні 100%», – зауважила Регіна Харченко.
![](https://akzent.zp.ua/wp-content/uploads/2024/08/photo_2024-08-01_11-49-59-1024x1024.jpg)
Як розповіла посадовиця, на кошти НСЗУ вже виконано 43 операції, ще 40 заплановані на наступний тиждень. Процедура займає лише 15 хвилин, а реабілітація триває близько місяця.
![](https://akzent.zp.ua/wp-content/uploads/2020/05/icons8-telegramma-app-48.png)