Кабінет Міністрів України схвалив постанову, яка дозволяє мешканцям прифронтових територій безкоштовно забирати порубкові рештки після заготівлі деревини лісгоспами.
Лісівники визначать спеціальні дні та безпечне місце для таких заходів і проінформують громаду, повідомляє «Акцент».
«Це дозволить домогосподарствам поповнити особисті запаси безкоштовною паливною деревиною і отримати додатковий захист під час опалювального сезону», — коментує Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
Як це працюватиме?
- Рада оборони відповідної області приймає рішення про самостійний збір деревини для опалення домогосподарств у межах області, вказуючи переліки лісових ділянок, дні та години збору порубкових решток.
- Органи місцевого самоврядування інформують населення про це рішення через медіа або шляхом розміщення оголошень у місцях масового перебування людей, а також на офіційних вебсайтах лісокористувачів, власників лісів тощо.
- Громадяни у супроводі лісівників прибувають на місце збору порубкових решток та отримують їх для забезпечення своїх домогосподарств.
Найближчим часом Міндовкілля спільно з Держлісагентством та представниками ОВА проведе координаційну нараду, де буде роз’яснений механізм реалізації цього рішення.