Кабмін виділив додаткові кошти на будівництво фортифікаційних споруд на Запоріжжі

Кабмін перерозподілив фінансування, спрямовуючи 146,93 млн грн з резервних фондів інших регіонів у Запорізьку область.

Зокрема, гроші були виділені з резервного фонду Міноборони, а також Івано-Франківській, Черкаській та Миколаївській обласним військовим адміністраціям. Кошти спрямують до Запорізькій обласній військовій адміністрації для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, фортифікаційного обладнання оборонних рубежів та системи невибухових загороджень.

Раніше Запорізька ОВА вже отримала 1,4 млрд грн на будівництво фортифікаційних споруд. Загалом цьогоріч для Запорізької області Уряд вже виділив на ці потреби 2,4 млрд грн.
Як зазначив очільник ЗОВА Іван Федоров, будівництво оборонних споруд на території Запорізької області ведуться майже цілодобово. Будують і військові і цивільні підрядники.
Під час нещодавнього брифінгу Іван Федоров зазначив, що наразі «робляться несподівані речі для ворога». Він заявив, що наразі метою є «підсилення наших захисників всіма засобами, які можемо придбати за місцеві бюджети тер громад».

Також Іван Федоров наголосив, що під час засідання Ради оборони Запорізької області обговорили питання щодо посилення оборони й безпосередньо міста Запоріжжя. Втім, інформація щодо укріплень навколо міста є конфіденційною.

У той час військові, коментуючи тему, наголошують:

«На будь-якому ймовірному шляху противника мають стояти оборонні споруди. Зокрема, це й зуби дракона, система ВОПів, РОПів, траншеї, бліндажі та інше. А особливо це стосується прифронтових міст».
В той час не нехтує обороною і ворог.
За підрахунками аналітиків проекту DeepState, тільки в Запорізькій області окупанти збудували майже 1900 км фортифікацій. Ворожі лінії оборони можна легко роздивитись на супутникових знімках.
Для цього будівництва на Південь України вагонами привозили росіян та гастарбайтерів з країн Середньої Азії. Будівельників, як і солдат, розкваритровували у віджатих базах відпочинку та будинках у селах Приазов’я.
«Ми бачили, як добре росіяни укріплювали свої позиції під час контрнаступу, — коментують військові, — Ми маємо розуміти, що нам треба укріплюватись ще краще, ніж росіяни». Фортифікаційні споруди будуються, але наскільки ці укріплення якісні – судити важко. Дуже хотілося б, щоб ми цього не дізнались. На жаль, досвід Харкова показав, що не всі укріплення бувають гарно збудовані», — зазначають захисники.

Share this post

нет
scroll to top