За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
В’ячеслав Богуслаєв під час ХVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та Безпека – 2021”, ХII Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт — XXI», у Києві, 15 червня 2021 року. УНІАН/Віктор Ковальчук
Фонд державного майна України (ФДМУ) передав до фонду ліквідації наслідків збройної агресії близько 80 мільйонів гривень, які є частиною активів експрезидента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва.
Про це вчора, 7 серпня, повідомив голова Фонду держмайна України Віталій Коваль у своєму Telegram-каналі.
Зазначається, що 79,5 мільйона гривень — це кошти, які є частиною активів експрезидента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва. Їх Фонд держмайна передав до фонду ліквідації наслідків збройної агресії:
«Робота з націоналізованими активами Богуслаєва та Кононенка триває, включаючи інвентаризацію майна, його перереєстрацію та аналіз наявних арештів. Загалом, з рахунків Богуслаєва ФДМУ передав до фонду ліквідації наслідків збройної агресії вже понад 366 млн в гривневому еквіваленті», — йдеться у повідомленні.
Раніше Суспільне повідомляло, що «Мото-Банк», який належав В’ячеславу Богуслаєву, став державним.
Що відомо про справу Богуслаєва
Богуслаєв був затриманий у жовтні 2022 року разом з начальником Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства.
Як повідомляла СБУ, після початку повномасштабного вторгнення Росії Богуслаєв фінансував так звану «ДНР» через сплату податків та зборів у бюджет самопроголошеної республіки.
У відомстві вважають, що Богуслаєв співпрацював з українським підприємством, яке з 2014 року перебувало під контролем так званої «ДНР» та метою якого є постачання авіакомпоненти до підприємств російського ВПК.
Правоохоронці провели обшуки та виявили понад два десятки медалей, грамот та почесних нагород експрезиденту АТ «Мотор Січ» від представників військово-політичного керівництва РФ.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки у жовтні 2023 року скерували до суду обвинувальний акт на експрезидента Мотор Січі Вячеслава Богуслаєва за чотирма статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань);
- ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).
Його підлеглий — очільник Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства Олег Дзюба — обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).
Обом фігурантам загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна. Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
12 квітня Солом’янський райсуд Києва продовжив запобіжний захід колишньому президенту компанії «Мотор Січ» Вячеславу Богуслаєву та начальнику департаменту з зовнішньої економічної діяльності Олегу Дзюбі. Вони перебуватимуть під вартою без права на заставу до 10 червня.
5 червня Київській апеляційний суд залишив В’ячеслава Богуслаєва під вартою без права на заставу до 19 липня.