Україна з 12-ма нагородами посіла 21-ше місце в медальному заліку Олімпіади-2024

На минулій Олімпіаді-2020 у Токіо збірна України виграла 19 медалей – 1 золоту, 6 срібних та 12 бронзових нагород. Це був найгірший результат в історії незалежності країни.

З 26 липня у Парижі проходять XXXIII літні Олімпійські ігри в Парижі.

Україну в Парижі представляють 140 спортсменів це абсолютний антирекорд за всю історію виступів збірної на Іграх. Українські олімпійці виступатимуть у 26 з 32 дисциплін.

Володарі медалей отримають призові з державного бюджету: 125 тисяч доларів за золоту медаль, 100 тисяч – за срібну та 80 тисяч – за бронзову.

Всі медалі України на Олімпіаді-2024 у Парижі

Золоті медалі

Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька, Юлія Бакастова

Фехтування. Командний турнір на шаблях

EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

У фіналі Україна зустрічалася з Південною Кореєю та у напруженому протистоянні здобула перемогу з рахунком 45:42.

Україна виграла перше золото Олімпіади у фехтуванні з 2012 року, коли у Лондоні перемогу святкувала Яна Шемякіна в особистому турнірі на шпагах. Також це друга в історії золота медаль жіночої збірної України у турнірі на шаблях.

Ярослава Магучіх

Легка атлетика. Стрибки у висоту.

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Ярослава Магучіх у вирішальному протистоянні фіналу обійшла австралійку Ніколу Оліслагерс.

Українка взяла висоту 2.00 метра з першої спроби, а Оліслагерс – з третьої.  З планкою на висоті 2.02 метра Оліслагерс не впоралася, що і зробило Ярославу олімпійською чемпіонкою.

Олександр Хижняк

Бокс. 80 кг.

EPA-EFE/YOAN VALAT

Хижняк у столиці Франції на шляху до фіналу пройшов угорця, бразильця і дворазового олімпійського чемпіона з Куби, а у вирішальному поєдинку роздільним рішенням суддів переміг представника Казахстану Нурбека Оралбая.

На минулих Іграх у Токіо український боксер з Полтави також виступав у фіналі та вів у записках суддів, але програв бій нокаутом та взяв срібло.

Срібні медалі

Сергій Куліш

Кульова стрільба. Пневматична рушниця, 50 метрів.

Getty Images

Куліш з третього місця кваліфікувався у фінал стрілянини з гвинтівки з 50 метрів з трьох положень – лежачи, сидячи та стоячи. Після першого етапу фіналу українець лідирував у заліку, але після стрільби на виліт Сергій вийшов у вирішальну сутичку з китайцем Лю Юкунем і в підсумку став другим.

Ілля Ковтун

Спортивна гімнастика. Паралельні бруси.

EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN

Українець на своєму коронному снаряді показав результат 15.500 і поступився лише Цзоу Цзіньюаню з Китаю.  Для 20-річного Ковтуна це перша олімпійська нагорода в кар’єрі. Також це перша медаль України на Олімпіаді у спортивній гімнастиці за вісім років.

Парвіз Насібов

Греко-римська боротьба. Вага до 67 кг.

EPA-EFE/RITCHIE B. TONGO

У півфіналі українець розібрався з азербайджанцем Хасратом Джафаровим, який був першим номером. На фінал українець вийшов із пов’язкою на голові через сильну гематому навколо ока. Там він із рахунком 5:6 програв іранцю Саїду Есмаїлі Лейвесі.  Насібов виграв срібло на другій поспіль Олімпіаді.

Людмила Лузан та Анастасія Рибачок

Гребний спринт. Каное-двійки, 500 метрів.

НОК України

Спочатку у своєму півфінальному заїзді Лузан і Рибачок показали третій результат, а вже у фіналі українки стали другими, поступившись китаянкам, але на останніх метрах обійшовши канадок. Лузан і Рибачок виграли срібло на других Іграх поспіль.

Ірина Коляденко

Вільна боротьба. 62 кг.

Під час змагань у Парижі 25-річна Коляденко в 1/8 фіналу здолала представницю Монголії Орхон Пуревдорж (8:7), у чвертьфіналі перемогла болгарську спортсменку Біляну Дудову (7:3), а в півфіналі переграла Айсулу Тинибекову з Киргизстану (9:2).  У вирішальній сутичці за золото українка розгромно програла другому номеру світового рейтингу Мотокі Сакурі з Японії з рахунком 1:12.

Бронзові медалі

Ольга Харлан

Фехтування. Індивідуальна шабля.

Харлан стартувала з перемоги в 1/16 фіналу над японкою Сіхомі Фукусімою – 15:9, в 1/8 фіналу перемогла титуловану азербайджанку Анну Башту – 15:6, а у чвертьфіналі не залишила шансів представниці Угорщини Анні Мартон – 15:7.  У півфіналі Харлан програла другому номеру світового рейтингу і першій сіяній змагань француженці Сарі Бальцер (7:15).  У бронзовому фіналі 33-річна українка в напруженому й емоційному поєдинку переграла південнокорейську суперницю Чой Себін із рахунком 15:14, завоювавши першу медаль для України на Іграх-2024.

Ірина Геращенко

Геращенко розділила бронзу з австралійкою Елеонор Паттерсон – вони удвох узяли висоту 1,95 метра і з трьох спроб не підкорили планку 1,98 метра. Для 29-річної Ірини це перша олімпійська нагорода в кар’єрі.

Михайло Кохан

Легка атлетика. Метання молота.

Уродженець Запоріжжя завоював бронзу, метнувши молот у другій спробі з результатом 79.39 м. Для 23-річного українського атлета це перша олімпійська нагорода у кар’єрі.

Жан Беленюк

Греко-римська боротьба. Вага до 87 кг.

Українець потрапив до бронзового фіналу вагової категорії до 87 кг після поразки від іранця Алірези Мохмаді. У сутичці за медаль Беленюк зустрічався з поляком Аркадіушем Кулиничем і впевнено впорався із суперником з рахунком 3:1.

Після поєдинку Жан завершив професійну кар’єру борця. Для нього це третя олімпійська медаль. Також Беленюк є срібним призером Ріо-2016 та чемпіоном Токіо-2020.

Сообщение Україна з 12-ма нагородами посіла 21-ше місце в медальному заліку Олімпіади-2024 появились сначала на Газета МИГ.