Рятувальники загасили складну пожежу на острові Хортиця
Суха спекотлива погода сприяє пожежам на природі. Чийсь незагашений недопалок або сірник, ворожі обстріли — і природа потерпає від масштабних пожеж.
Читайте також: Збитки, випалені території та здоров’я людей — як часті пожежі впливають на стан повітря у Запоріжжі
Тільки за минулу добу у Запорізькій області рятувальники загасили 27 пожеж в екосистемах, вигоріло близько 18,7 га. Про це повідомили на сторінці у фейсбуці Головного управління ДСНС Україні у Запорізькій області.
Одна зі складних пожеж сталась у неділю на Хортиці — запоріжці ділились у соцмережах фото та відео жахливого стовпа диму.
Як повідомили у Національному заповіднику «Хортиця», у телеграм-каналі «Natura Khortytsia», пожежа була в степу на острові.
Як її гасили — розповіли у ГУ ДСНС. 18 серпня о 13.45 надійшло повідомлення про пожежу на острові Хортиця. Прибувши на місце, рятувальники встановили, що горить суха трава на загальній площі 4 га.
Складність гасіння пожежі полягала в окремих осередках займання великою протяжністю та неможливістю проїзду пожежно-рятувальної техніки. Щоб зупинити вогонь та дістатись до місця загоряння рятувальники за допомогою спецобладнання зробили протипожежні розриви, прорубуючи місцевість.
Щоб не сталось повторне загоряння надзвичайники зробили проливку і обкопування тліючих дерев.
Пожежу на Хортиці гасив 31 рятувальник.
У ГУ ДСНС повідомили, що причину пожежі встановлюють, відповідні органи ведуться розслідування.
«Курці, якщо ви вже не можете жити без цигарок, то переконуйтесь що воно згасло. Ось до чого призводить необережність», — попередили у «Natura Khortytsia».
Що робити, якщо ви побачили пожежу на природі
Насамперед треба намагатись не допустити пожеж на природі — не кидайте недопалки ті сірники, не паліть траву, не залишайте без нагляду багаття.
На сайті Запорізької міської ради нагадали про необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки поблизу лісу і на відкритих територіях.
Пам’ятайте, що масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей.
Якщо ви помітили, що пожежа тільки починається, наприклад, невелике загоряння трави, спробуйте загасити його самотужки. Іноді досить просто затоптати полум’я або закидати піском чи ґрунтом. Після цього варто почекати й переконатися, що трава або підстилка не жевріють, інакше вогонь може розгорітись знову.
Читайте також: Через велику кількість пожеж на Хортиці рятувальники організували на острові додатковий пост
Нагадуємо, що спалювання сухої трави та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонено законодавством України.
Звертайтесь до Служби порятунку «101».
Ми писали на скільки впав рівень води біля Хортиці цим літом та як це вплинуло на природу — думка науковця.
Фото ГУ ДСНС, Natura Khortytsia
Джерело