ДЕНЬ 912-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 912 RUSSIAN AGRESSION
23 серпня в Україні святкують День Державного Прапора. Це свято було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми 2004 року. Метою цього дня є вшанування багатовікової історії українського державотворення та державної символіки, а також виховання поваги громадян до державних символів України.
Синьо-жовтий прапор України є одним із трьох ключових державних символів, поряд із гербом та гімном. Поєднання синього та жовтого кольорів має давню історію і символізує мирне небо та пшеничні поля.
Прапор став символом боротьби за незалежність та свободу українського народу.
Прапори Русі-України. На прапорах Русі певний час домінували червоні й білі кольори, про що є свідчення в «Слові о полку Ігоревім». Пізніше, особливо після встановлення християнства, набули переваги сині та жовті барви, але єдиного державного прапора тоді не існувало — кожне зі знамен символізувало владу окремого князя.
В XIII – XIV століттях на українських землях з’явилися чотирикутні прапори з вільним кінцем у вигляді клину, на яких було поєднано жовтий і синій колір. Літописці засвідчили їх у 1410 році в бою під польським селом Грюнвальд, що увійшов в історію як «Битва народів» або «Грюнвальдська битва».
Корогви. В часи розквіту козаччини в Україні з’явилися так звані корогви — козацькі стяги.
Крім синьо-жовтих, у козаків були червоно-малинові прапори. На початку XVIII століття синє тло прапорів стало переважати, при цьому на ньому зображувалися золотими або жовтими кольорами образи святих, Богородиці, а також хрести. Синьо-жовті стяги стали символом відродження української нації — спершу на заході країни, а згодом і на лівобережжі та сході. Під цими знаменами окремі національні корпуси наших співвітчизників воювали в боях Першої світової, також вони майоріли на численних маніфестаціях 1917 року — як символ надії українців на національну автономію.
Прапор УНР. Центральною Радою щойно проголошеної Української Народної Республіки жовто-синій прапор було встановлено в якості державного 22 березня 1918 року. Через кілька тижнів флагманський корабель Чорноморської ескадри підняв цей стяг на своїй щоглі, а потому він з’явився в усіх українських військових частинах. В листопаді 1918–го жовто-синій прапор визнала своїм державним символом Західноукраїнська Народна Республіка, а 20 березня 1920 року — Закарпатська Україна.
Часи радянської влади. Проте, закріпившись на території України, радянська влада замінила наш історичний стяг на прапор радянського зразка — червоне полотнище з серпом, молотом та п’ятикутною зіркою у верхньому куті. Про українські знамена нагадувала лише синя стрічка, що займала нижню третину полотнища.
Вільніше говорити про український прапор та обстоювати його національне значення почали з кінця 1980-х років, коли вже відчувався неминучий крах радянської системи. В березні 1990 року депутати Тернопільської міськради встановили над своєю будівлею синьо-жовтий прапор поряд з прапором УРСР, в квітні український стяг замайорів над Львівською ратушею.
Державний суверенітет України. 16 липня 1990 року Україна отримала ухвалену парламентом Декларацію про державний суверенітет, а 24 липня національний стяг встановили біля Київської міської ради, знов-таки поряд з червоним, радянським. Спостерігати за підняттям українського прапора тоді зібралося 30 тисяч люду.
В серпні 1991-го, після спроби державного перевороту в Москві, український парламент зібрався на надзвичайну сесію. Члени партії «Народний Рух» принесли в зал засідань синьо-жовте знамено, а 4 вересня його було встановлено над куполом Верховної Ради. На початку 1992 року, з метою офіційного затвердження кольорів нашого прапора, парламентарями було прийнято постанову «Про державний прапор України».
Загальнодержавне свято — День Державного Прапора України — ми отримали в 2004 році, і своєю датою — 23 серпня — воно нагадує про той день, коли український прапор вперше було внесено до залу засідань українського парламенту.
День дослідників інтернету (Internaut Day) відзначають 23 серпня, відзначаючи річницю створення Всесвітньої павутини.
Термін “Інтернаут” – це гібрид з слів “Інтернет” і “астронавт”, що означає дослідників величезного цифрового всесвіту, який постійно розширюється. Цей день присвячений користувачам Інтернету, визнаючи їхню роль у формуванні цифрового світу, який ми знаємо сьогодні.
Всесвітня павутина була розроблена британським вченим-комп’ютерником сером Тімом Бернерсом-Лі в 1989 році під час роботи в ЦЕРНі, Європейському фізичному дослідницькому центрі.
Однак лише 23 серпня 1991 року мережа була відкрита для громадськості, що дозволило людям, які не належать до наукової спільноти, отримати доступ до неї і зробити свій внесок у її розвиток. Ця знаменна подія перетворила Інтернет з вузькоспеціалізованої технології, якою користувалися переважно науковці та викладачі, на глобальний інструмент комунікації.
Ця подія – це святкування цього трансформаційного моменту і подальшої цифрової революції, яку він спричинив.
Це також день для роздумів про майбутнє інтернету і нашу роль у його формуванні.
А ще 23 серпня Європейський День пам’яті жертв сталінізму і нацизму. Цей день був встановлений Європейським парламентом 2008 року, щоб вшанувати пам’ять жертв тоталітарних режимів сталінізму та нацизму.
Дата обрана на честь підписання Пакту Молотова-Ріббентропа 23 серпня 1939 року, який розділив Європу на сфери впливу між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом.
Також 23 серпня Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації. Цей день був заснований за рекомендацією ЮНЕСКО на 150-й сесії виконавчої ради.
Дата була обрана на честь повстання рабів на Гаїті та в Сан-Домінго 23 серпня 1791 року, яке стало початком тривалої боротьби за ліквідацію рабства.
Також 23 серпня Міжнародний день сліпих собак. Цей день був започаткований 2017 року Сарою Горн, власницею сліпого джек-рассел-тер’єра на ім’я Шеммі.
Метою цього дня є підвищення обізнаності про сліпих собак, їхні неймовірні здібності та важливість догляду за ними. Сліпота у собак може виникнути через різні причини, включаючи хвороби, старість, травми або медичні стани, такі як катаракта, глаукома і дегенерація сітківки. Незважаючи на втрату зору, сліпі собаки можуть добре адаптуватися і вести повноцінне життя, покладаючись на інші свої сенсорні функції.
23 серпня Всесвітній день нарциса. Припадає на четверту п’ятницю серпня. Ця подія присвячена не квітам, а боротьбі з раком.
Нарциси вже багато років є символом надії для онкохворих та їхніх родин. Їх почали використовувати як символ надії ще 1950 року, і від того часу вони стали логотипом багатьох волонтерських груп та онкологічних спільнот по всьому світу. У цей день проводяться збори коштів для світових онкологічних організацій, спрямовані на дослідження та допомогу онкохворим.
Як назвати дитину, яка народилася 23 серпня
Іменини: Єфрем, Іван, Микола, Павло.
Талісманом людини, народженої 23 серпня, є циркон.
Напівдорогоцінний камінь, який може мати різний колір. Здавна вважалося, що циркон допомагає збагатитися і притягує впевненість у собі.
Цього дня народилися:
- 1935 рік — український перекладач Анатоль Перепадя;
- 1950 рік — український письменник, редактор, видавець Григорій Гусейнов;
- 1974 рік — український письменник, поет, перекладач, громадський активіст Сергій Жадан.
Пам’ятні дати і події 23 серпня
- 1866 рік — за Празькою угодою Венецію передають Королівству Італія;
- 1904 рік — отримано патент на автомобільний шинний ланцюг;
- 1918 рік — Рада міністрів Української Держави затверджує постанову про створення в Києві Державного драматичного театру;
- 1943 рік — визволення Харкова від німецьких окупантів;
- 1975 рік — відкриття Харківського метрополітену;
- 1998 рік — встановлене звання Герой України.
Джерела:
daytoday.ua/23-serpnia
https://tsn.ua/other/yake-23-serpnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2643846.html
Сообщение 23 серпня – День Державного Прапора України появились сначала на Газета МИГ.