Україна виграла медальний залік чемпіонату світу з літнього біатлону

Востаннє “синьо-жовті” очолювали залік у 2016-му.

В естонському Отепяя завершився літній чемпіонат світу-2024 з біатлону. Змагання серед юніорів та дорослих тривали упродовж трьох днів 23-25 серпня.

Після двох фінішів юніорів у топ-6 вже другий змагальний день приніс Україні першу нагороду — “золото” Дмитра Підручного в чоловічому суперспринті.

До кінця чемпіонату найбільший медальний доробок в Отепяя серед українців зібрав Віталій Мандзин.

21-річний українець виграв дві юніорські гонки поспіль: спершу тріумфував у спринті, а згодом зберіг перевагу в персьюті.

Сумарно в Естонії “синьо-жовті” виграли шість медалей, додавши до перемог два “срібла” й одну “бронзу”. Близьким до третьої сходинки в чоловічому масстарті у заключний день турніру також був Антон Дудченко.

Одразу в двох стартах українцям вдалося здобути подвійний подіум: Артем Тищенко доєднався до Підручного на п’єдесталі суперспринту, а Вікторія Хвостенко та Олена Городна фінішували другою й третьою в спринті юніорок.

Всі нагороди України на літньому ЧС-2024

• “Золото”: Дмитро Підручний (суперспринт), Віталій Мандзин (юніорський спринт, юніорська гонка переслідування)
  • “Срібло”: Артем Тищенко (суперспринт), Вікторія Хвостенко (юніорський спринт)
  • “Бронза”: Олена Городна (юніорський спринт)

Саме дві срібні нагороди дозволили “синьо-жовтим” фінішувати на чолі медального заліку чемпіонату — за цим показником українці випередили команду Чехії, яка зібрала найбільше число медалей всіх ґатунків (чотири з них — “бронза”).

Літній ЧС-2024: топ-5 медального заліку

• 1. Україна — 3 “золота” + 2 “срібла” + 1 “бронза” = 6 медалей
  • 2. Чехія — 3 + 1 + 4 = 8
  • 3. Болгарія — 3 + 1 + 0 = 4
  • 4. Латвія — 1 + 1 + 0 = 2
  • 4. Словаччина — 1 + 1 + 0 = 2

Україна виграла медальний залік літнього чемпіонату світу вперше за вісім років. Востаннє це ставалося у 2016 році, коли “синьо-жовті” здобули 11 медалей усіх ґатунків (чотири — золоті).

Офіційний старт зимового сезону запланований на 28 листопада, коли у шведському Ідре розпочнеться перший етап Кубка IBU. За два дні у фінському Контіолахті розіграють перші нагороди Кубка світу 2024/25.

Сообщение Україна виграла медальний залік чемпіонату світу з літнього біатлону появились сначала на Газета МИГ.