Столичний скульптор Олександр Березовчук відновив пам’ятник Нестору Махну, який зруйнували російські обстріли
Новина про те, що пам’ятник Нестору Махну розбив уламок ворожої ракети, сколихнув Гуляйпільців. Світлини Махна «без голови» облетіли соцмережі.
Коментарі гуляйпільців про те, що це «наш символ віри в перемогу», «Батько нас вже не чекає вдома», «біль, сум розпач і сльози» підтвердили той факт, що треба відновити пам’ятник, не чекаючи на Перемогу.
Тож у Гуляйпільській міській раді почали шукати скульптора, адже автор першого пам’ятника Владлен Дубінін покинув цей світ ще перед війною.
Про це повідомили на сторінці Гуляйпільської громади в фейсбуці.
Так виглядав пам’ятник після обстрілів у травні 2024 року
Автор першого пам’ятника Владлен Дубінін покинув цей світ ще перед війною.
Тож гуляйпільці шукали людину, яка б мала досвід роботи з бетоном. За відгуками і світлинами зацікавилися роботами скульптора з Києва Олександра Березовчука.
Олександр Березовчук
Знаючи про ситуацію в Гуляйполі, почувши розповідь про важливість легендарної постаті Нестора Махна для гуляйпільців, пан Олександр погодився допомогти. Почався творчий процес, який тривав понад місяць.
«Спочатку автор виліпив голову нашого Батька з глини, далі підготував формовку, вилив виріб з гіпсу, а вже потім з бетону.
На питання: «Що ми винні?» Однозначно відповів: «Нічого». Не взяв грошей ні за матеріали, ні за роботу», — повідомили на сторінці громади.
Обличчя Махна скульптор ліпив, опираючись на документальні фото, працював над дотриманням пропорцій.
Потім був відповідальний процес реставрації.
Зварювальні роботи, встановлення голови, фарбування пам’ятника виконали працівники комунальних підприємств міста
Тепер пам’ятник Нестору Махну знову стоїть на своєму місці — в центрі незламного Гуляйполя.
Встановлення голови оновленого пам’ятника
Днями начальник Гуляйпільської міської військової адміністрації Сергій Ярмак особисто відвідав Олександра Березовчука, щоб подякувати йому від всіх мешканців за неоціненний внесок у збереження історичної спадщини Гуляйпільщини.
Нагадаємо, що ще одна скульптура, подібна, але гіпсова, роботи Владлена Дубініна була встановлена у Гуляйполі у Меморіальному музеї-садибі родини Махно у 2008 році.
Будинок належав старшому брату Нестора Махна Карпу. Ми писали, що ворог обстріляв цю садибу у жовтні минулого року.
Джерело