За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Підозрювана у держзраді Галина Данильченко на заході відкриття «парти героїв» у селі Шелюги на Запоріжжі. Telegram/Галина Данильченко
У тимчасово захопленому селі Шелюги Запорізької області окупанти відкрили так звану парту героя на честь Зої Космодем’янської. На заході відкриття була присутня колишня депутатка Мелітопольський міської ради Галина Данильченко, що нині обіймає посаду голови окупаційної військово-цивільної адміністрації міста Мелітополь.
Про це повідомили представники рух опору «Жовта стрічка» та у Центрі національного спротиву (ЦНС).
Як йдеться у дописі Галини Данильченко, проєкт «парта героя“ реалізується по всій РФ та, зокрема у Запорізькій області, частина якої окупована Росією.
«Парта героя» у селі Шелюги Запорізької області. Рух опору «Жовта стрічка»
Як зазначили у ЦНС, така «парта героя» обов’язково маркується символікою путінської політсили та символікою, яку окупанти створили для тимчасово окупованих областей:
«Таким чином окупанти намагаються стимулювати успішне засвоєння шкільної програми у російській редакції, і якщо учень відтворюватиме ту інформацію, яку від нього вимагає педагог, як заохочення він сидітиме за такою стилізованою партою».
Пам’ятник Зої Космодем’янської був встановлений у селі Шелюги ще з радянських часів, а школа розташована на вулиці її імені.
Тож, як зазначають у ЦНС, оскільки заходи декомунізації не були своєчасно впроваджені у цьому населеному пункті, то це спростило роботу кремлівським пропагандистам та загалом окупаційній адміністрації.
Пам’ятник Зої Космодем’янської у селі Шелюги Запорізької області, вересень 2024 рік. Telegram/Галина Данильченко
Що відомо про «парти героїв»
Перші такі парти на ТОТ окупанти почали встановлювати ще у 2018 році у Криму. Суть цього проєкту полягає у закарбуванні в пам’яті молоді радянських міфів про псевдогероїв, так званої “великої вітчизняної війни” та порівняння їх з учасниками, так званої “спеціальної військової операції”.
«Аби діти не забували теперішніх «російських героїв», що скоїли чимало злочинів в Україні, російським дітям і тим, кого Росія викрала в Україні, доведеться щодня дивитися на їхні обличчя в себе на шкільних партах. Проєкт «парта героя» розробила провладна російська партія «Єдина Росія», — повідомили у Детектор медіа.
Що відомо про Галину Данильченко
Галина Данильченко — депутатка Мелітопольський міської ради від партії «Опозиційний блок» у 2015 та 2020 роках, голова фракції «Опоблок». У Верховній раді VIII скликання Галина Данильченко працювала помічницею народного депутата Євгена Балицького.
Окрім цього жінка є директоркою ТОВ «Мелітопольський завод підшипників ковзання», що належить Віталію та Євгену Балицьким.
Під час тимчасової окупації Мелітополя жінка обіймала посаду «виконувачки обов’язків Мелітопольського міського голови», а згодом стала головою «військово-цивільної адміністрації міста Мелітополь».
Проти посадовиці санкції (із забороною в’їзду та заморожуванням активів) запровадили Велика Британія, Австралія, ЄС, Україна.
- У вересні 2023 року Галина Данильченко взяла участь у місцевих псевдовиборах на ТОТ України. Жінка була представницею від партії «Єдина Росія»
- У лютому 2023 року правоохоронці передали матеріали справи за чотирма статтями (ст. 111, ст. 111-1, ст. 28, ч. 4 ст. 111-1, ст. 28 ч. 5 ст. 111-1) щодо Галини Данильченко до суду, зокрема щодо колабораційної діяльності та державної зради.
- У вересні 2022 року під час позачергової сесії Мелітопольської міськради Галині Данильченко дострокового припинили повноваження депутатки. Наприкінці місяці СБУ повідомила про підозру в організації фейкового референдуму на ТОТ Україні Галині Данильченко.
- У червні 2023 року з’явилася інформація, що Галина Данильченко хоче у відставку, зокрема через вибух автомобіля, який стався напередодні.
- У квітні 2022 року Галину Данильченко додали до «Реєстру держZрадників» від громадського руху «Чесно». Наприкінці місяця посадовиці повідомили про підозру в колабораційній діяльності.
- У березні 2022 року окупанти призначили «виконувачкою обов’язків міського голови» Мелітополя Галину Данильченко». Тоді ж депутати Мелітопольської міськради закликали притягти посадовицю до кримінальної відповідальності за статтею «держзрада» — правоохоронці повідомили їй про підозру за спробу організації окупаційної влади в місті.