Евакуйовані із Запорізького обласного художнього музею цінні твори показують у більш безпечних містах
У Києві відкрили виставку «Кола Сільваші» — це велика музейна ретроспектива Тіберія Сільваші, розташована на п’яти поверхах Українського дому, створена у співпраці з Українським музеєм сучасного мистецтва. Презентовані як його роботи, так і його учнів та вчителів.
Читайте також: Відомий художник створив у Запоріжжі куточок спокою і медитації — фото
На виставці представлена й картина із колекції Запорізького обласного художнього музею — «Портрет Тіберія Сільваші» роботи Тетяни Яблонської 1986 року. Про це zprz.city розповіла керівниця Запорізького обласного художнього музею Інга Янкович, яка побувала на презентації виставки.
«Тіберій Сільваші був учнем Тетяни Яблонської. Вона зіграла у його долі велику роль», — відзначила Інга Адольфовна.
За словами Інги Янкович Тетяна Яблонська згадувала, що Тіберій був красивим молодим чоловіком і їй дуже хотілося передати його характерний жест.
«Цікаво, що коли я спостерігала за ним на відкритті виставки, у нього залишився цей жест. Для фото, звичайно, він позував спеціально», — каже Інга Янкович.
Запорізькому обласному художньому музею належить одна з найкращих колекцій Тетяни Яблонської — 28 робіт, що представляють різні напрямки її творчості з 1945 по 2002 рік. Найбільш відомі з них — «Колиска» і «Портрет Тіберія Сільваші». Краща колекція тільки у Національному художньому музеї.
Картини Тетяни Яблонської купували через Міністерство культури та Спілку художників України, у самої художниці, з якою запорізьких музейників пов’язувала довга співпраця. Були від Яблонської й подарунки музею.
Така ж історія і надходжень в Запорізький обласний художній музей творів і Марії Примаченко. Це одна з найкращих в Україні колекцій розписів Марії Приймаченко.
Звісно, що найцінніші музейні твори під час повномасштабної війни із Запоріжжя евакуювали.
Так, виставку з колекції Запорізького художнього музею «Феномен Марії Примаченко» показували у Львові, у Палаці Потоцьких (Львівська національна галерея мистецтв імені Возницького).
«Тепер роботи Марії Примаченко поїхали у Литву і в середині жовтня там відкриється її велика виставка — у Вільнюсі, а потім у Клайпеді.
Якщо у Львові виставляли 51 твір Марії Примаченко з колекції нашого музею, то у Литві будуть показані всі сто робіт.
Організатори вирішили назвати виставку у Литві дуже конкретно — «Марія Примаченко. Картини евакуйовані із Запорізького художнього музею». Вони хочуть підкреслити, що роботи евакуйовані з України, що вони їх таким чином рятують, бережуть», — розповідає Інга Янкович.
До речі, 29 вересня Запорізькому обласному художньому музею виповнюється 53 роки. Музей давно потребує ремонту. Зараз там показують тільки гостьові виставки — надані художниками або їхніми родинами.
Тож, художники можуть пропонувати свої цікаві проєкти для показу в музеї.
Художній музей працює у п’ятницю, суботу та неділю з 10.00 до 16.00. Також по суботах і неділях проводять цікаві заходи — майстер-класи, зустрічі — в рамках проєкту «Творчі вихідні у художньому музеї».
Читайте також: Запорізький історик та скульптор створив незвичайну майстерню з дивовижними речами — фото
Телефон художнього музею для довідок 067-168-87-33.
Ми писали, що запорізький фотохудожник показав дивовижні роботи, про які не можна розповісти.
Фото надане Інгою Янкович, зі сторінки у фейсбуці Львівської національної галереї мистецтв імені Возницького.
Джерело