Важные новости
«Запорожгаз» — плевать на всех и армейские методы.Пошуково-рятувальні роботи завершені: внаслідок авіаудару по будинку в Запоріжжі загинули…Модульні містечка для працівників захопленої Запорізької АЕС відвідав очільник Енергоатома…У Запоріжжі відбудеться шаховий турнір пам’яті Миколи ДорошенкаУ Запоріжжі завершили пошуково-рятувальні роботи в зруйнованій багатоповерхівціУ Запорізькій обласній лікарні розповіли, що буде з пацієнтами постраждалого…На Запоріжжі завершено вакцинацію диких тварин проти сказуА що ви думаєте про Програму економічного і соціального розвитку…У Запоріжжі пошуково-рятувальні роботи в зруйнованій внаслідок атаки рф чотирьохповерхівці…«Мазаль Тов» організував для запоріжців безпечний простір для відновлення (ФОТО)Загинуло молоде подружжя та мати з дитиною: рідні розповіли про…

ТОП-3 шахрайські схеми: в поліції назвали найпоширеніші в Україні

У 2024 році загальна кількість звернень громадян до правоохоронних органів через дії онлайн-злочинців зменшилася порівняно з попереднім роком. Разом із тим кількість виявлених шахрайських угруповань зросла.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на видання «Детектор медіа».

Як розповів начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Ульяненков, за перші вісім місяців 2024 року кіберполіція знешкодила 23 організовані шахрайські групи, що на 6 більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Також за вісім місяців поточного року за оперативного супроводження кіберполіції до суду направлено 1897 кримінальних проваджень. У 2023 році цей показник за аналогічний період становив 1546 кримінальних проваджень», — зазначив Олександр Ульяненков.

Наразі спостерігається загальне зменшення кількості звернень громадян через онлайн-шахрайства. На сьогодні найчастіше люди звертаються до правоохоронців через випадки недоставлення псевдопродавцями інтернет-замовлень, фішинг та «дзвінки з банку».

Основна підкатегорія проаналізованих кіберполіцією звернень пов’язані з недоставленням замовлень, зроблених через інтернет. Це стосується купівлі-продажу товарів в інтернеті, розміщення оголошення про надання певних послуг, і при цьому отримується часткова або повна передплата.

На другому місці — фішинг. Це кваліфіковане шахрайство, де за допомогою методів соціальної інженерії та програмних засобів робляться посилання, які схожі на оригінальні сайти. Третє місце на сьогодні займають дзвінки «з банку».

Зокрема, правоохоронець відзначив зменшення кількості дзвінків людям від шахраїв, які представляються працівниками банківських установ.

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top