ДЕНЬ 944-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 944 RUSSIAN AGRESSION
24 вересня в Україні і світі святкують Міжнародний день караванника. Це професійне свято присвячене каравановожатим та всім учасникам транспортних колон і суднових караванів.
Міжнародний день караванника, майже екзотичне свято. Професія була дуже важливою у давні часи, однак і нині, у часи сучасних транспортних технологій, люди користуються принципом каравану для переміщення товарів.
Так, наприклад морями курсують каравани суден. А в Північному морі ціла армада кораблів може вишикуватися за криголамом, який прокладає їм шлях крізь льоди.
Так само караванами їздять вантажівки, коли доставляють гуманітарні вантажі в точки стихійних лих. Є багато інших прикладів караванного способу переміщення.
Свято було засноване 1995 року Міжнародною асоціацією з координації вантажних операцій (ICHCA) для вшанування важливої ролі цих професіоналів в убезпеченні та ефективності вантажних перевезень.
Дата святкування обрана на честь дня народження Вільяма Адамса, відомого британського мореплавця і навігатора, який вважається першим європейцем, що досяг берегів Японії. За іншою версією, свято приурочене до закінчення Гіджри — переселення пророка Магомета і перших мусульман з Мекки до Медіни.
Також 24 вересня Всесвітній день досліджень раку. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість досліджень у боротьбі з раком та підтримці наукових зусиль, спрямованих на пошук нових методів лікування та профілактики цього захворювання.
Мета цього дня полягає у підвищенні обізнаності про важливість досліджень раку, підтримці наукових досліджень та інновацій у галузі онкології, залученні фінансування для дослідницьких проєктів та інформуванні громадськості про новітні досягнення у лікуванні та профілактиці раку.
Вперше 11 провідних організацій, включаючи Міжнародний союз боротьби проти раку (UICC), об’єдналися, щоб відзначити 24 вересня як Всесвітній день досліджень раку. Ця глобальна кампанія була ініційована з метою привернути увагу до надзвичайного впливу досліджень і видатного внеску дослідників раку в усьому світі. Ініціатива була розроблена відповідно до цілей Всесвітньої декларації проти раку, просуваючи дослідження раку і підтримуючи його динаміку.
А ще 24 вересня Всесвітній тиждень сітківки ока. Цей тиждень присвячений підвищенню обізнаності про захворювання сітківки ока та важливість своєчасної діагностики і лікування. Захід проводиться від 2010 року і має на меті інформувати суспільство про найпоширеніші дегенеративні хвороби сітківки, такі як макулярна дегенерація, діабетична ретинопатія та інші.
Сітківка ока є внутрішньою оболонкою ока, яка складається з великої кількості клітин, що чутливо реагують на світлові промені. Саме на сітківку проєктується зображення, яке потім перетворюється на нервові імпульси і передається до мозку, де ідентифікується як зоровий образ.
24 вересня Всесвітній день проти патентів на програмне забезпечення. Цей день був заснований 2008 року за ініціативою Глобальної коаліції компаній-розробників програмного забезпечення, різних асоціацій та незалежних розробників.
Першим етапом для запровадження цього дня стало прийняття Європейським парламентом у вересні 2003 року поправок, які обмежують сферу дії патентного законодавства та захищають невеликі підприємства, що займаються розробкою програмного забезпечення, від негативного впливу «широких» патентів. Сталося це завдяки зусиллям активістів, у тому числі Бенджаміна Хенріона – ініціатора проекту StopSoftwarePatents.
Основна мета цього дня — підвищити обізнаність про проблеми, пов’язані з патентуванням програмного забезпечення. Патенти на програмне забезпечення можуть обмежувати інновації та створювати бар’єри для малих і середніх підприємств, які займаються розробкою програмного забезпечення.
Як назвати дитину, яка народилася 24 вересня
Іменини: Андрій, Антон, Василь, Віталій, Владислав, Давид, Павло, Сергій, Степан.
Талісманом людини, народженої 24 вересня, є малахіт.
Здавна камінь вважався оберегом для мандрівників. А ще малахіт допомагає принести рівновагу у стосунки.
Цього дня народилися:
- 1972 рік — українська біатлоністка, срібна призерка Олімпійських ігор Олена Петрова;
- 1975 рік — український поет-слемер, співак та шоумен Артем Полежака;
- 1984 рік — українська легкоатлетка Людмила Йосипенко.
Пам’ятні дати і події 24 вересня
- 1852 рік — відбувається перший політ на дирижаблі з паровим двигуном від француза Анрі Жіффара;
- 1869 рік — на американському ринку відбувається паніка через масову скупку золотих злитків двома бізнесменами (так звана, “чорна п’ятниця”);
- 1960 рік — у США спускають на воду перший атомний авіаносець “Ентерпрайз”;
- 1989 рік — папа Іван Павло II привселюдно приносить вибачення Галілею й повернув йому “право бути законним сином церкви”;
- 1993 рік — Мін’юст України реєструє Організацію Українських Націоналістів (ОУН), її очільник — останній Президент України в екзилі М. Плав’юк;
- 1995 рік — Україна відхиляє пропозицію президента Білорусі Олександра Лукашенка про створення митного союзу з Білоруссю і Росією;
- 1998 рік — в Ліоні (Франція) уперше проводять операцію з трансплантації руки людині;
- 2004 рік — під час президентської виборчої кампанії в Україні в Івано-Франківську вчиняють “яєчний замах” на Віктора Януковича
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-24-veresnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2664219.html
daytoday.ua/24-veresnia
Сообщение 24 вересня в Україні і світі – Міжнародний день караванника появились сначала на Газета МИГ.