«Читай Форум Запоріжжя»: спротив російським наративам

У Запоріжжі 12-13 жовтня відбувся книжковий фестиваль “Читай Форум Запоріжжя”. Протягом двох днів відбулися книжковий ярмарок, зустрічі з письменниками, автограф-сесії, майстер-класи та панельні дискусії. На подію завітали поети, прозаїки та артисти із Запорізького регіону та всієї України. Культурно-мистецька подія у прифронтовому місті обʼєднала авторів, читачів та літературознавців.

Як розповіла голова Запорізької обласної організації НСПУ, професорка, завідувачка кафедри українознавства ЗНУ Ольга Стадніченко, форум розпочався панельною дискусією на тему: «Що читають українці і чи читають взагалі?». Під час обговорення цієї важливої теми відкрилися основні проблеми, які виникли під час війни в українському гуманітарному просторі. Головними є такі:

  1. попри великий читацький інтеререс до української книги різних жанрів взагалі, близько 60 % людей не читають книги зовсім,
  2. знизився попит на дитячі книги на 35 відсотків,
  3. багато читачів віддають перевагу електронному читанню,
  4. книжковий ринок України доволі дорогий для пересічних громадян.

Та попри це класична та сучасна українська література розвиваються і викликає велике зацікаулення громадян. Про це свідчила активна участь запоріжців у численних заходах форуму. А на них виступали дитячий письменник Іван Андрусяк з презентацією книг для малечі, український прозаїк-белетрист Андрій Кокотюха, дитячий письменник Сашко Дерманський, український письменник і фотохудожник Віталій Запека – презентував 7 книг, координаторка форуму Тетяна Пилипець з презентацією книги «Голоси. Антологія військових письменників» за участю поетки Ольги Криштопи, сучасний український письменник казкар Олег Гавріш з презентацією книги «Казки баби Гавришихи», авторка детективів і фентезі Дар’я Новицька та ін.

Надзвичайно яскраво представили свою творчість зацікавленим відвідувачам фестивалю запорізькі письменники.

  • На ранковій «Поетичній каві» свою поезію презентувала Валентина Вісленко, авторка збірки поезій воєнного часу «Ти як?», ( до речі, найближчим часом побачить світ її нова збірка поезій «Як є…»).
  • “Естафетну паличку” підхопив відомий романіст Валентин Терлецький з презентацією роману «Книга сили. Воля», яку підтримав театр козацького бою «Запорізький спас».
  • У другий день фестивалю відбулися автограф сесії із поетесою, драматургинею, критикинею Наталією Ігнатьєвою, поетом Володимиром Віхляєвим, фантасткою Оленою Красносельською, журналістом Борисом Артемовим з презентацією книги «Марік», письменницею Ярославою Дегтяренко з презентацією роману «Лицарі Дикого поля» та ін.
  • Особливу увагу запоріжці звернули на Стендап «Живи життя тут і зараз» за оповіданнями циклу «Кухня про життя» Ольги Лещименко, а також її тренінг як мовного коуча «Як подолати страх заговорити?: особливості переходу з російської на українську».

Під час форуму відвідувачі змогли придбати книжки різних жанрів, відвідати лекції, стендап та майстер-класи. Цікавинкою форуму були ігрові заходи для дітей.

Форум став потужним чинником культурно-інформаційного спротиву запоріжців російським наративам про вторинність чи ба відсутність української літератури.

Джерело: сторінка Ольги Стадніченко у соцмережі Facebook

Сообщение «Читай Форум Запоріжжя»: спротив російським наративам появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top