Днями з’явилася інформація, що в Росію було перекинуто війська КНДР. Тепер Кремль побоюється, що Південна Корея надасть Україні військову допомогу.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики пишуть, що Російська Федерація, скоріше за все, щосили намагається знизити напруженість з Південною Кореєю. Це сталося після того, як стали з’являтися повідомлення, які варті довіри, про активізацію співпраці Північної Кореї та Росії. У тому числі попередження південнокорейської та української розвідок про те, що контингент північнокорейських військ було розгорнуто для навчання в РФ.
Зокрема, у зв’язку з цими даними південнокорейське МЗС викликало посла Росії в Південній Кореї Георгія Зінов’єва. Однак посольство Росії в Південній Кореї хибно представило цю подію як добровільну зустріч, а не як дипломатичний виклик. У відомстві також заявили, що співпраця між РФ та КНДР «не спрямована проти інтересів безпеки» Сеула.
Крім того, прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що співпраця Росії та Північної Кореї «не повинна викликати занепокоєння» в інших держав, і що інформація про передбачувану присутність північнокорейських військ у Росії може бути «суперечливою».
Висновок ISW
На думку аналітиків, очевидне бажання Кремля запевнити Південну Корею, що її співпраця з Північною Кореєю не загрожує Сеулу, говорить про те, що Кремль, як і раніше, дуже стурбований перспективою потенційного повороту Південної Кореї у бік надання Україні необхідної військової підтримки. Також це вказує на занепокоєння Кремля щодо наслідків погіршення відносин із Сеулом для інтересів безпеки Росії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
«Раніше Росія намагалася досягти розташування Сеула, щоб пом’якшити наслідки своєї зростаючої залежності від Північної Кореї», — додали в ISW.
Раніше РБК-Україна повідомляло, що Сеул може направити в Україну своїх військових і розвідників. Таким чином, країна відповість на відправку військ КНДР в Росію.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.