Міністерство соціальної політики України звернуло увагу на активне поширення в інтернеті фейкових акаунтів, які обіцяють українцям отримати виплату в розмірі 1000 гривень від імені держави.
- 1000 гривень від Зеленського: що думають економісти про виплати
Ці акаунти маскуються під офіційні ресурси Мінсоцполітики, вводячи громадян в оману, ніби вони зможуть оформити грошову підтримку швидко та легко. Проте, це — шахрайські платформи, які насправді збирають персональні дані громадян, включаючи інформацію про банківські картки, що потенційно загрожує безпеці їхніх фінансів.
- Усі українці отримають 1000 гривень з 1 грудня: куди можна витратити
Міністерство настійно закликає громадян та ЗМІ не довіряти цим підозрілим повідомленням і не переходити за сумнівними посиланнями, які можуть розміщуватися як у соціальних мережах, так і на невідомих сайтах.
Також було наголошено, що справжня інформація щодо соціальних виплат або державної підтримки публікуватиметься виключно на офіційних ресурсах Міністерства соціальної політики та інших державних органів. Для надання допомоги в рамках програми «Зимова єПідтримка» використовуватиметься лише офіційний застосунок «Дія». В Мінсоцполітики нагадують, що саме через «Дію» можна буде оформити виплату 1000 гривень, уникаючи будь-яких ризиків та шахрайських схем.
Отже, громадянам рекомендується ретельно перевіряти інформацію, довіряти лише перевіреним державним ресурсам та уникати переходу на підозрілі сайти, де можуть вимагати конфіденційну інформацію.