Скільки в Україні коштують юридичні послуги, що пов’язані з ТЦК

В Україні мають підвищений попит послуги, пов’язані із мобілізацією та взаємодією із ТЦК. У зв’язку із цим юридичні компанії різко підвищили ціни на консультації та супровід у справах.

Як повідомляють «Економічні новини», виклик адвоката до ТЦК коштуватиме від 20 тисяч гривень.

Вартість короткої консультації у телефонному режимі, яка займає до 5 хвилин, – від 1000 грн. Більш тривала та детальна коштує від 4000 грн. Юридичний супровід для оскарження рішень ВЛК або отримання відстрочки від мобілізації, обійдеться у 10 000 – 15 000 грн.

Найдорожча послуга – виїзд та супровід правозахисника до ТЦК — від 18 до 35 тис. грн.

Юридична допомога для отримання гарантованих державою виплат у зв’язку з пораненнями або смертю військовослужбовців, передбачає певний відсоток від суми. Компанії можуть одержати відрахування у десятки або навіть сотні тисяч гривень.

Популярним напрямком діяльності адвокатів є оскарження штрафів. Ціни на такі послуги дуже відрізняються – мова може йти про діапазон від 4000 до 25 000 грн. Найбільш поширеною сумою є половина від суми стягнень – 8000 грн.

За словами юриста Миколи Гольбіна, у таких справах на ціноутворення впливає багато факторів. Зокрема йдеться про кваліфікацію адвоката та його бажання займатися певним випадком, а також терміновість. Причому слід пам’ятати про те, що мало хто з адвокатів погодиться на оплату після перемоги у суді.

“Впливає чи буде адвокат присутній у суді, чи бере участь дистанційно. Але якщо ви звертаєтеся по допомогу, коли сума вже подвоїлася, відкрито виконавче провадження та заарештовано кошти, то готуйтеся до того, що сума винагороди може дуже сильно зрости. Це може бути або погодинна оплата, або від 12 до 25 тис. грн”, – наголосив експерт.

Аналіз судової практики дозволяє зробити висновок про те, що після виграшу у суді є реальні шанси стягнути з ТЦК витрати на юридичний супровід. Але спостерігається заниження розміру компенсації – із посиланням на необґрунтованість вартості наданих послуг.

Стало відомо, о за три літні місяці після ухвалення нового закону про мобілізацію у судах України розглянули щонайменше 34 справи з вимогою оскаржити штрафи від ТЦК. У більшості випадків рішення схвалювали на користь позивачів – й вимоги було скасовано.

Аналітики попереджують про можливість шахрайства під час надання юридичних послуг від недобросовісних організацій. Вони працюють за умовами передоплати, але результату не буде. Деякі “контори” самостійно звертаються до сімей загиблих військовослужбовців і пропонують послуги за юридичних послуг + 20 тис. грн одноразової оплати. Але такі дії зазвичай мають корисливий характер.

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top