У Запорізькій обласній філармонії з успіхом пройшов концерт «Європейський вояж» академічного симфонічного оркестру під орудою Олександра Горлова
Ведучі Світлана Холод і Микола Петюк запросили поціновувачів класики зануритися «у цю музичну подорож, де кожна нота розповість свою історію».
«Розпочнемо подорож з такої рідної та близької серцю кожного музики, що втілена у «Слов’янських танцях» чеського композитора Антоніна Дворжака. В цій музиці – блиск народних танців та пісенна лірика, контрасти та сяйво колориту таких різних і в то й же час рідних слов’янських держав.
А ще атмосфера Праги – чарівного та затишного міста на берегах бурної Влтави. Міста, що вабить кожного своєю красою та таємницями!», — інтригували слухачів ведучі програми. У виконанні оркестру прозвучав «Слов’янський танець» соль мажор.
Музична подорож включала також Італію, Німеччину, Францію, Австрію, Іспанію…
До програми увійшли тільки шедеври, що стали яскравим уособленням культур різних країн: Увертюра з опери «Викрадення з сералю» В. А. Моцарта, вальс «Весняні голоси» Й. Штрауса, Наварський танець з балетної сюїти «Сід» Ж. Массне, «В печері гірського короля» із сюїти «Пер Гюнт» Е. Гріга, «Енігма-варіації» 1 варіація Е. Елгара, Угорський танець № 5 Й. Брамса, Інтермеццо з “Сарсуели “Весілля Луіса Алонсо” Х. Хіменеса.
Прозвучали в концерті і перлини епохи бароко — «Badineriе» з Оркестрової сюїти №2 Й. С. Баха (солістка — лауреатка міжнародних конкурсів Олена Кочерга) та найвідоміша частина з циклу «Пори року» Антоніо Вівальді — «Гроза» (соліст — лауреат міжнародних конкурсів Анатолій Калітенко).
Кожен твір – велична музична історія, демонстрація високої майстерності музикантів, гармонійної взаємодії виконавців та харизматичного диригента Олександра Горлова.
Нагадаю, що лауреат міжнародних конкурсів Олександр Горлов, будучи скрипалем симфонічного оркестру, дебютував у новій для себе іпостасі у минулому симфонічному сезоні.
На кожному концерті Олександр демонструє високий професіоналізм і витончений музичний смак. До речі, диригує він не палочками, як це роблять практично усі диригенти, а виразними рухами рук.
Зазначу, що буквально з першого свого виходу до диригентського пульту Олександр став улюбленцем шанувальників класичної музики.
Концертна програма об’єднала класичну та романтичну музику, історії з життя митців, легенди і таємниці відомих європейських палаців та фортець.
Окрема складова успіху програми — яскравий відеосупровід з кадрами неймовірних краєвидів найвідоміших міст, палаців і парків Європи, який створив неповторну атмосферу подорожі континентом.
Неймовірний концерт пройшов на одному диханні, наповнивши глядачів цілющими емоціями. Це було справжнє свято для меломанів!
Після закінчення програми слухачі щиро дякували музикантам за позитивні емоції та можливість психологічно перезавантажитися під чудову музику. А разом з колективом філармонії ми вдячні нашим титанам з Сил оборони України, які дають можливість проводити такі концерти.
Пряма мова
Ірина Конарева, в.о. генерального директора Запорізької обласної філармонії, заслужений працівник культури України:
«Сьогодні подорожували музичною Європою! Було атмосферно, цікаво, професійно та натхненно! Мабуть, ще хтось не знає — в країні є потужний та єдиний прифронтовий симфонічний оркестр, який продовжує надихати і радувати! І це — академічний симфонічний оркестр Запорізької обласної філармонії, що обʼєднує майже 80 сміливих героїв-музикантів, які попри всі труднощі віддано роблять свою справу і продовжують надихати!
Дякую всім оркестрантам, ви герої, вдячна молодому харизматичному диригенту Олександру Горлову за майстерність, вдячна глядачам за непохитну вірність і підтримку! Тож чекайте незабаром «Європейський вояж-2»! Миру всім і добробуту!
Людмила Василівна, шанувальниця класичної музики, пенсіонерка:
— Мені дуже подобається, як формується програма концерту, як підбирається музика. Ось і сьогодні був неймовірний концерт! Прекрасне виконання, гарний диригент плюс яскравий відеоряд, який підтримує музичну частину. Я просто у захваті!
Раніше більше любила відвідувати запорізькі театри, але у цьому році стала фанаткою філармонії! Тільки за останній час побувала на чотирьох мистецьких заходах.
Відвідую концерти як у великій залі, так і у камерній. Нещодавно була на прекрасній програмі «Присвята Шуману» за участю Оксани Гопки і Артура Остапчука, від якої отримала величезне задоволення. Наступного разу планую відвідати джазовий концерт.
Цікаві факти
Факт №1. Антоніо Вівальді був священиком, але писав світську музику. Створив понад 500 інструментальних концертів, де його геніальність проявилася у тонкому вмінні втілити в музиці природні явища та людські емоції…
В його музиці — вишукана краса химерного міста на воді – Венеції з її палацами та соборами, мостами та примхливою водою каналів і лагуни.
Неперевершені, динамічні яскраві твори Вівальді, їх емоційна глибина вразили публіку того часу. Вражає та підкорює ця музика і зараз.
Факт №2. XIX століття змінило музичний стиль Австрії. На зміну класикам – Гайдну, Моцарту, Бетховену – прийшли романтики. Світ почуттів став головною темою мистецтва. Символом віденського романтизму стали твори Йоганна Штрауса. Його вальси та польки сповнені грацією, легкістю. Колись народні танці були запрошені Штраусом до палаців та перетворилися на справжні симфонічні шедеври. Кожен з творів – маленька історія про великі почуття!
Факт №3. У середині XIX століття у французькому містечку Монто народився хлопчик, якому згодом судилося стати одним з найвідоміших композиторів Франції.
Жуль Еміль Фредерік Массне. В 11 років він вступив до Паризької консерваторії за класом фортепіано. Через кілька років здобув престижну Римську премію як композитор, а незабаром став наймолодшим (36 років) академіком Академії образотворчих мистецтв в Парижі.
За все життя створив понад 30 опер, 3 балети. Писав ораторії, симфонії, фортепіанні твори, близько 200 романсів і пісень. Став найяскравішим представником французької ліричної опери. Найсильніша сторона його музики – мелодії — яскраві, що проникають у душу, та залишаються там назавжди.
«Музика- це мова, яка звертається до душі без слів», — казав справжній романтик Массне.
Підготувала Світлана Холод
Ми писали, що запорізький фотохудожник показав нетуристичний бік Франції — фото.
Фото авторки і з сайту запорізької обласної філармонії
Джерело