У прифронтовій громаді на Запоріжжі планують переробляти будівельне сміття від руйнувань

Сміття від руйнувань можна перепрофілювати для потреб громади

В Україні швидкими темпами зростає кількість будівельних відходів, які виникли внаслідок бойових дій – насамперед через масове застосування агресором артилерії та коригованих авіабомб великої потужності.

Після таких атак нічого, окрім руїн та будівельного сміття, не залишається.

Особливо ця проблема є актуальною для прифронтових громад.

Начальник міської військової адміністрації Сергій Ярмак та начальник відділу містобудування, архітектури та місцевого економічного розвитку Гуляйпільської міської ради Ганна Малюка відвідали у місті Буча Київської області інноваційний майданчик для переробки будівельних відходів, що накопичилися в місті внаслідок руйнувань під час російської окупації.

Це місце стало однією з перших повноцінних станцій в Україні з переробки сміття саме такого виду.

Наразі переробку будівельних відходів від бойових дій у місті Буча завершено.

На спеціально підготовлених майданчиках сміття подрібнювалося, далі вторинний щебінь розділявся на фракції та повторно використовувався комунальними підприємствами, наприклад, для будівництва доріг.

Враховуючи те, що на території Гуляйпільської МТГ щоденно додаються купи будівельного сміття після обстрілів, важливо перейняти досвід у громади, яка вже реалізувала такий важливий проєкт.

“Ми побачили, що будівельні відходи можна подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт – перепрофілювати для потреб громади.

Саме це ми зможемо зробити на території нашої громади, тільки для реалізації даного проєкту нам потрібна підтримка від людей”, – каже Сергій Ярмак, маючи на увазі проєкт Гуляйпільської громади на конкурсі «Громада на всі 100».

Участь у цьому конкурсі – це можливість виграти матеріальну підтримку на реалізацію важливих і корисних місцевих ініціатив.

Гуляйпільці представили проєкт, який допоможе громаді  переробляти будівельне сміття, яке утворилося від руйнувань.

Але для цього потрібно мати спецтехніку – подрібнювач та гідромолот.

Проголосувати за цей проєкт можна за посиланням

Згідно з офіційними даними, зараз в Україні кількість будівельного сміття, яке з’явилось у результаті бойових дій, становить близько 700 тисяч тонн (якщо перевести цю цифру в будинки – це близько 230 п’ятиповерхівок).

Однак, за словами голови коаліції Ukraine Support Team, ексдиректорки департаменту з поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олени Колтик, “це тільки сміття, офіційно вивезене на тимчасові сховища твердих побутових відходів.

Тут не враховуються пошкоджені будівлі, які не підлягають відновленню і які треба розбирати.

Звісно, немає точних даних із прифронтових міст, які постійно потерпають від обстрілів: Харків, Херсон, Суми, Запоріжжя, Дніпро.

Там кількість руїн зростає щодня.

Я думаю, що реальна кількість відходів, які виникли внаслідок бойових дій, більша на порядок. Щонайменше”.

За її словами, офіційні дані – це орієнтовна цифра зі звітів громад.

Фото – фейсбук Гуляйпільської МВА

Сообщение У прифронтовій громаді на Запоріжжі планують переробляти будівельне сміття від руйнувань появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top