«Лікарі без кордонів» транспортували пацієнтку з Запоріжжя до Варшави
«Лікарі без кордонів» транспортували з Запоріжжя до Варшави 42-річну пацієнтку з рідкісною хворобою – лімфангіолейоміоматозом. Це – паліативна хвороба: у легенях утворюються кісти, які поступово знищують орган. Пересадка легень, на яку тепер жінка чекає у Польщі, – це її шанс вижити.
Читайте також: Презумпція незгоди — правда та міфи про трансплантацію та навіщо потрібна заява про посмертне донорство
У дорозі пацієнтка потребувала постійного доступу до кисню, який через обстріли, що тривають в Україні, стає все важче забезпечити.
«Хвороба виснажила пацієнтку, що призвело до значної втрати ваги. Кожен рух вимагав зусиль, оскільки легені не могли забезпечити організм достатньою кількістю кисню, – розповідає Тетяна Кравченко, фельдшерка «Лікарів без кордонів», — Ми намагалися відволікти її від цієї ситуації, адже вона дуже хвилювалася: вона втратила надію отримати медичну допомогу вдома».
Через війну лікування таких хвороб в Україні стало набагато складнішим.
Тетяна також ділиться:
«Ми уважно стежили за її насиченням киснем, частотою серцевих скорочень і кров’яним тиском, а також надавали безперервну медсестринську підтримку протягом усієї подорожі».
Швидка «Лікарів без кордонів» подолала 1800 кілометрів, дорога зайняла 22 години. У складі команди були лікарка з медицини невідкладних станів, фельдшерка та два водії. Також жінку супроводжувала її мати.
Зараз вони – у варшавському безоплатному центрі для пацієнтів, які очікують на операцію.
Раніше ми розповідали, як у Запоріжжі лікарі провели трансплантацію нирки хлопцю та подарували йому шанс на повноцінне життя.
Джерело