З настанням зими активізуються віруси, що становлять серйозну загрозу для здоров’я, і одним із найнебезпечніших є респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ), до якого особливо вразливі немовлята та люди похилого віку. В Україні немає вакцини проти цього вірусу, тому важливо вчасно розпізнавати його симптоми.
Як повідомляє «uazmi», лікар-імунолог Андрій Волянський пояснив, чому РСВ часто провокує розвиток пневмонії та як його виявити.
РСВ – вірус, симптоми якого нагадують звичайну застуду. Проте у невеликого відсотка дітей він може призвести до серйозних інфекцій нижніх дихальних шляхів, а у дітей і дорослих може стати причиною тяжкої пневмонії.
Волянський зауважує, що РСВ слід відрізняти від грипу, оскільки це вірусна інфекція, яку, на відміну від бактеріальних, не варто лікувати антибіотиками. Використання антибіотиків при вірусних інфекціях може навіть посилити інтоксикацію.
«Більшість респіраторних інфекцій мають вірусну природу, в тому числі й пневмонії. І саме РС-вірус є частою причиною пневмоній у дітей та дорослих. Його основні прояви включають легку інтоксикацію, на відміну від грипу чи COVID-19, де інтоксикація більш виражена», – зазначив імунолог.
За словами лікаря, при РСВ у хворого часто спостерігається стійка висока температура, яку важко знизити жарознижувальними засобами, що тримається кілька днів. Потім з’являються кашель, нежить, слабкість.
При погіршенні стану можуть розвинутися бронхіт, бронхіоліт, або пневмонія. У групі ризику – маленькі діти, літні люди та ті, хто має хронічні хвороби.
«Це типово для РС-вірусу. Наприклад, у США вже існує вакцина, але в Україні її поки немає. Тому для профілактики важливо захищатися іншими способами, і бажано регулярно робити клінічний аналіз крові», – пояснив Волянський.