Україні може не вистачити грошей на фінансування видатків до кінця року — дослідження Вокс Україна

Через непідписання президентом змін до податкового законодавства є високий ризик, що держава може зіткнутися з нестачею коштів для покриття необхідних витрат.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на дослідження Вокс Україна. 

Проблема також ускладнюється тим, що взяти кредити всередині країни складно, а допомога з-за кордону може прийти із затримкою.

Недофінансування видатків через непідписання президентом змін до податкового законодавства. Схвалені Парламентом податкові зміни є критично важливими для фінансування видатків в останні місяці року, особливо в контексті обмежених можливостей нарощення внутрішніх запозичень та ризиків невчасного надходження міжнародної допомоги (високий ризик),

— йдеться у повідомленні.

Також середнім рівнем ризику визначається нижчі, ніж очікувані, податкові надходження через можливе погіршення ситуації з енергетикою у кінці року.

У жовтні доходу в основний бюджет було менше на 3,2%, ніж очікувалось — 129 млрд гривень. Це пов’язано з нижчим, ніж очікувалось, обсягом надходжень від низки податків. При цьому номінально у жовтні 2024 порівняно з жовтнем минулого року податкові надходження виросли на 32,1%. 

Сумарно доходи загального і спеціального фонду становили 178,3 млрд грн.

Окрім цього зазначено, що за десять місяців 2024 року до державного бюджету надійшло понад 1 трлн грн зовнішньої допомоги (1039,6 млрд грн або 25,9 млрд дол. США в еквіваленті), з яких:

  • позики – 771,5 млрд грн (19,3 млрд дол. США)
  • гранти – 267,1 млрд грн (6,6 млрд дол. США).

У жовтні залучено 57,9 млрд грн позик від Уряду Канади та Міжнародного валютного фонду, грантів не надходило.

Також Єврокомісія позитивно оцінила прогрес із приведення українського митного законодавства до Митного кодексу ЄС, розробки митних ІТ-систем і загалом наближення національного законодавства до права ЄС за переговорними розділами «Митний союз» та «Оподаткування», що в майбутньому сприятиме ефективнішому адмініструванню податків та підвищенню інвестиційної привабливості.

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top