Що необхідно знати, працюючи з сухими дріжджами?

Сухі дріжджі є зручним способом зберегти час. Їх можна купувати заздалегідь та використовувати за необхідності. Чи всі сухі дріжджі однакові та які їх властивості врахувати, готуючи смачну домашню випічку? Що означають написи на пакуванні “активні” та “швидкодіючі”? Про це та багато іншого поговоримо далі.

Види сухих дріжджів

Пухка та запашна домашня випічка у будь-якому варіанті є символом затишку. Рецепти, що можна знайти за посиланням, передбачають застосування дріжджів як основного компонента, що розпушує тісто, надає йому об’єму та пористості. Незалежно від обраного типу, дріжджі потребують активації. Для того, щоб вони стали помічником у приготуванні, дріжджам необхідне тепло, рідина та цукор. Саме способи активації й відрізняються для кожного типу сухих дріжджів.

Сухі активні дріжджі

Термін зберігання закритих активних дріжджів — близько 2 років. Після відкриття пакетик слід використати протягом декількох днів. Особливість сухих дріжджів в тому, що вони потребують попередньої активації. Продукт додається до теплої рідини та цукру на 5-10 хвилин, після чого можна його використовувати. Температура рідини — від 35 до 42°С, за вищих показників дріжджі “заваряться”, а за нижчих просто не прокинуться.

Моментальні дріжджі

За структурою миттєво діючі дріжджі є більш дрібними, світло-коричневого кольору. Такий продукт зберігає властивості лише за умови герметичної упаковки, тож використати моментально діючі дріжджі необхідно відразу після відкриття. Зате ви можете додавати їх до просіяного борошна, змішуючи з рештою складовими за рецептом. Тісто піднімається в теплому місці за 40-60 хвилин та зазвичай не потребує проміжного обминання.

Важливо! При використанні будь-якого виду дріжджів важливо звертати увагу на термін придатності. Прострочені дріжджі не дають ефекту.

Чому не підходить тісто на сухих дріжджах?

Якщо сухі дріжджі не прострочені, а ваше тісто все одно не піднімається, причина може бути в порушенні технології приготування. Надто висока температура, неправильні умови зберігання або довго відкритий пакет можуть зіпсувати корисний продукт. Тож варто уважно слідкувати за цими факторами.

Додаткова рекомендація: для здобного тіста, що містить значну кількість жиру, краще обирати живі дріжджі. Сухі — відмінний варіант для рецептів піци, простих пирогів, млинців. З підйомом здобного тіста сухі можуть просто не впоратися, зіпсувавши вам настрій.

Скільки потрібно дріжджів?

За приготуванням за перевіреними рецептами просто чітко дотримуйтеся вказаної кількості. Загальними технологічними характеристиками є кількість дріжджів відносно живих в кількості:

  • сухих активних — орієнтовно в 3 рази менше;
  • миттєвих — в 5 разів менше.

Тобто, якщо живих дріжджів необхідно 50 грамів, сухих та моментальних відповідно 18 та 10 грамів. Зазвичай сухі моментальні додаються з розрахунку 11 грамів (1 пакет) на 1 кг борошна.

Share this post

нет
scroll to top