У Запоріжжі під час діалогової платформи було презентовано можливості для релокованого і започаткованого бізнесу внутрішньо-переміщених осіб у місті, які надає служба зайнятості.
Участь у заході в змішаному форматі взяли більше 100 представників бізнесу ВПО, місцевої влади та служби зайнятості.
У ході обговорень підприємці поділилися досвідом релокації свого бізнесу та розповіли про виклики, з якими зіштовхуються.
– Одна з головних функцій служби зайнятості на сьогодні – це комунікація із роботодавцями. Саме регулярні зустрічі дозволяють виявити проблемні питання бізнесу та сприяють розвитку партнерства. Запоріжжя сьогодні стало прихистком для багатьох внутрішньо переміщених осіб, і саме героїчні підприємці нашого краю, і ті, хто релокував сюди бізнес, беруть на себе відповідальність, створюють робочі місця, сплачують податки, тримають економіку регіону. Держава створює сприятливі умови для функціонування та розвитку релокованого бізнесу, аби зацікавити якомога більше підприємств, – зазначила директорка Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко.
Нагадуємо, що в Україні діють програми, направлені на підтримку бізнесу в умовах війни: «Власна справа» та «Гранти для ветеранів».
Наразі, за інформацією Запорізької служби зайнятості, 365 заявників отримали грантові кошти на суму 81 млн.грн. З них 50 учасників програм – це ВПО.
Крім того, у рамках цих програм сплачено податків до бюджету майже 80 млн.грн. та створено 455 робочих місць.
Найбільше заявок надходить від діючих ФОП (63%).
Держава через службу зайнятості також пропонує роботодавцям ряд компенсаційних програм для підтримки та розвитку бізнесу шляхом працевлаштування зареєстрованих безробітних.
Зокрема це Програма з надання компенсації роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. З початку року профінансовано 1,7 млн. грн за облаштування 24 робочих місць для людей з інвалідністю за придбані роботодавцем допоміжні засоби для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.
Також Компенсація витрат роботодавцям на заробітну плату при працевлаштуванні ВПО під час дії воєнного стану. Сума компенсації складає 8000 грн щомісячно за кожну працевлаштовану особу. З початку року компенсовано за даною програмою 15,8 млн. грн за працевлаштування 790 внутрішньо переміщених осіб.
Навчання і перенавчання на замовлення роботодавця. З початку року 206 особи пройшли професійне навчання на замовлення роботодавців, 996 осіб отримали ваучер на навчання, 55 осіб пройшли професійне навчання за експериментальним проєктом з організації професійного навчання учасників бойових дій.
Сообщение Як у Запоріжжі підтримують релокований бізнес появились сначала на Газета МИГ.