Запорізька волонтерка закликала небайдужих людей допомогти птахам пережити зиму у Дубовці

Запорізька волонтерка закликала небайдужих людей допомогти птахам пережити зиму  у Дубовці

Запоріжанка створила у телеграмі чат «Врятувати пташок»

Відома запорізька волонтерка Маріанна Смбатян закликала на своїй сторінці у фейсбуці об’єднатись, щоб годувати лебедя та качок у Центральному парку культури і відпочинку «Дубовий гай» та створила групу у телеграмі «Врятувати пташок».

Читайте також:  Активісти протестували головний проспект Запоріжжя на безбар’єрність — що показала перевірка (відео)

Взагалі у соцмережах люди пишуть, що видно — птахи у Дубовці голодні, майже кидаються до кожної людини, що підходить до води. А води, до речі, у водоймі парка дуже мало.

Ми писали, що влітку у парку «Дубовий гай» загинули пташенята лебедів. Там жила пара цих красивих птахів. Зараз люди бачать тільки одного лебедя.

Маріанна Смбатян написала у фейсбуці:

«Друзі, потрібна ваша допомога! У парку «Дубовий Гай» складна ситуація: наші пернаті друзі — лебідь та качки — голодують. Зараз їхня доля залежить від кожного з нас.

Ми, невелика група активістів, почали збирати кошти на зерно, але нам потрібні не лише фінанси, а й руки та серця, які готові допомогти! Кожен, хто може придбати зерно та принести його в парк, стає героєм для цих птахів.

Разом ми можемо врятувати їх від голоду й показати, що людяність завжди поруч. Приєднуйтесь до нас! Нехай ваш добрий вчинок стане прикладом для інших. Зв’яжіться з нами, додавшись в чат активістів за посиланням або пишіть в коментарях — разом ми зробимо цей світ добрішим! Деталі щодо збору коштів і годівлі птахів — у чаті».

Маріанна Смбатян також повідомила, що в неї є окрема картка для благодійності, наразі для допомоги птахам: 4731185617298143

У чаті, зокрема, обговорюють долю єдиного лебедя, що залишився у Дубовці. Є пропозиція — евакуювати птаха в більш сприятливі умови для проживання до міста Дніпро.

«Все не так просто, як здається. Лебідь є власністю міста і просто вивезти його не можна», — повідомила Маріанна Смбатян.

«Директора парку впіймати це квест. Я кожен день прохожу мимо адмінбудівлі — там завжди закрито. Мужчина, який сидить біля шлагбаума, сказав що він знає за лебедя — чекають морозу, щоб піймати його і помістити на господарчий двір. Відповідь: якщо ви його впіймаєте, то хоч завтра він буде на господарчому дворі», — розповіла одна з учасниць групи «Врятувати пташок» Ірина.

Чому не можна годувати качок хлібом

Запоріжець Максим Щербаков розповів zprz.city:

«Були у Дубовці сьогодні з друзями. Годували пташенят. Сумні враження від того, на що перетворюється Дубовка… Ще там були три жіночки, які годували лебедя хлібом. Зробили їм зауваження, і вони, нібито, зрозуміли.

Але, як бути з іншими хлібними годувальниками? Минулого року я так само робив зауваження чоловікові, який теж кидав хліб всьому, тоді ще живому лебединому сімейству, незважаючи на об’яву, що висіла на сусідньому дереві й закликала ні в якому разі не робити цього. Чоловік відреагував не дуже адекватно».

Чому не можна годувати качок хлібом розповіли на сторінці гуманістичного руху порятунку тварин і довкілля UAnimals у фейсбуці.

— У хлібі немає тих поживних речовин, які потрібні для підтримки здоров’я птаха. Тож, коли ви годуєте качку хлібом, вона припиняє їсти іншу корисну їжу. Через це птах може захворіти: її крила стирчатимуть, а не обтічно лежатимуть на тілі. Це захворювання називають «крилами янгола». Внаслідок нього качка більше не зможе літати.

-Той хліб, що качки не з’ їдять, лежатиме на дні водойми. Це пришвидшуватиме ріст бактерій та водоростей, що виділяють токсини, шкідливі для популяції риб, а також створюватиме сморід. Дім для стількох тварин буде руйнуватися. Також мокрий та гнилий хліб — ідеальне місце для розмноження цвілі, яка може потрапляти у легені птаха.

— Хліб, який залишиться лежати на березі водойми, може приваблювати щурів. Вони переносять лептоспіроз. Це небезпечне інфекційне захворювання, що призводить до ураження нирок і печінки, запалення мембрани навколо головного і спинного мозку, чи навіть смерті.

Коли й чим можна підгодовувати качок

Робити це варто тільки у великий мороз, або якщо ви бачите, що птах травмований або хворий.

Качки — дикі тварини, тож мають добувати собі їжу самостійно. Як повідомляють у UAnimals, якщо ви почнете підгодовувати каченят, то у дорослому віці їм буде важко виживати без допомоги людей. Щойно ви припините годувати птахів, вони просто загинуть.

Все ж хочете чимось пригостити качок? Тоді вони не будуть проти поласувати виноградом без кісточок, розрізаним навпіл, зернятками свіжої кукурудзи, вівсом або зеленим горошком. Тільки ніякого хліба!

Якщо качки можуть забезпечити себе їжею, то вуличним котам і собакам це зробити непросто. Візьміть із собою на прогулянку пакетик корму для безпритульних тварин. Подбайте про тих, хто цього потребує.

Ми писали, що тварини і птахи можуть не пережити морози — взимку їм потрібна підтримка людей. Так, птахам можна давати такі продукти, як пшенична та кукурудзяна крупа, несмажене та несолоне насіння соняшника, просо, пшениця, перловка, квасоля, сочевиця, вівсянка, льон, горох. Порізаний кубиками гарбуз, морква, корм для собак можна розміщувати для птахів й без годівниць, на відкритих просторах.

Ми писали, що у Запоріжжі закривається котокафе, пухнастиків віддають у добрі руки — у чому причина.

Фото Дмитрий 0253, зі сторінок у фейсбуці Маріанни Смбатян, UAnimals

Джерело

Share this post

нет
scroll to top