Важные новости

Понад 300 ветеранів війни після демобілізації повернулися до роботи на Запоріжсталь та інші запорізькі підприємства Групи Метінвест

Понад 300  ветеранів війни після демобілізації повернулися до роботи на Запоріжсталь та інші запорізькі підприємства Групи Метінвест

На Запоріжсталі, Запоріжкоксі, Запоріжвогнетриві та Запорізькому ливарно-механічному заводі діє корпоративна програма «Шлях героя: екосистема інтеграції ветеранів»

У її межах до роботи на підприємствах після демобілізації долучилися понад 300 ветеранів війни. Переважна більшість – це співробітники, які до мобілізації працювали на підприємствах Метінвесту, близько 35% працевлаштованих воїнів – це ветерани війни з зовнішнього ринку праці.

Читайте також: У запорізькій багатоповерхівці встановили підйомник для ветерана, що пересувається на кріслі колісному (фото, відео)

Екосистема забезпечує супровід воїна від моменту мобілізації з підприємства до його повергнення та подальшої адаптації у колективі після звільнення з лав української армії. З воїнами та їх родинами встановлюють зв’язок для надання оперативної допомоги у підготовці до служби, ветерани отримують від компанії індивідуальну захисну амуніцію, матеріальну допомогу для реабілітації.

По поверненні з фронту ветерани коштом компанії отримують поглиблений медичний огляд, психологічну допомогу, лікування та протезування, перекваліфікацію та наставництво, безкоштовне навчання в Метінвест Політехніці. Колектив теж готують до повернення героїв через відеокурси та тренінги, які націлені на налагодження продуктивної взаємодії у колективах.

Загалом серед працівників підприємств Метінвесту у Запоріжжі понад 1800 співробітників мобілізовано до лав української армії від початку повномасштабного вторгнення. Близько 540 металургів-захисників демобілізувались.

Серед них запоріжсталівець Анатолій Узлов, який 25 років працював сталеваром сталеплавильного цеху, з початку повномасштабної війни добровольцем долучився до лав ЗСУ та виконував бойові завдання на Донецькому напрямку. Під час одного з них військовий дістав уламкове поранення руки й згодом переніс операцію з ампутації лівої кисті.

В межах проєкту Метінвесту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні Анатолій безкоштовно отримав норвезький біонічний протез та пройшов курс реабілітації.

«Після реабілітації я вирішив повернутися на Запоріжсталь, мені запропонували посаду інженера-технолога в мартенівському цеху. Був радий повернутися в рідний цех, до свого колективу. Тепер опановую нові завдання, колеги підтримують та допомагають у всьому», -говорить інженер-технолог сталеплавильного цеху Запоріжсталі Анатолій Узлов.

На новій посаді Анатолій працює чотири місяці — курирує ремонти печей. В нагоді стали 25 років досвіду роботи сталеваром, й отриманий воєнний досвід.

«Мати надійну опору у такий складний час – дорогого варто. Під час служби, й зараз відчуваю цю підтримку від заводу. Дуже важливо, що підтримували мою родину, оздоровлювали дітей у Карпатах. Після повернення з фронту допомогли з лікуванням, стати на ноги і запросили на роботу. Щиро вдячний за допомогу!», — говорить Анатолій.

Запоріжсталь запрошує ветеранів війни до співпраці. Найбільш дефіцитні вакансії – агломератники, горнові доменної печі, розливальники сталі, підручні сталевара, машиністи та помічники машиністів тепловозів тощо. Є вакансії для людей з інвалідністю. Докладніше – у відділі кадрів за адресою м. Запоріжжя, Південне шосе, 72 або за телефоном +38 095 800 98 30.

Нагадаємо, за підтримки Метінвест та Запоріжсталь у Запоріжжі працює реабілітаційний проєкт для ветеранів війни та військовослужбовців «Вільні хвилі» та проєкт «Спілкуй. Ветеран», що має на меті об’єднання ветеранів війни та експертів з різних сфер для вирішення викликів, з якими стикаються захисники України після повернення з фронту.

Для дітей військовослужбовців та ветеранів-працівників Метінвесту в межах гуманітарної ініціативи «Рятуємо життя» літом та восени було організовано оздоровлення у таборах у Карпатах.

Джерело

Share this post

нет