Для вирішення екологічний питанб у Запорізькій області міністрка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела нараду із головою ЗОВА та представниками інших екологічних служб.
Про це повідомили у Державній екологічній службі Південного округу.
Повідомляється, що Запорізька область є одним з регіонів, які гостро відчувають наслідки підриву росіянами греблі Каховської ГЕС. 70% окупованих територій області отримували воду з Каховського водосховища, а зараз у Бердянську, Приморську, Приазовському та інших населених пунктах, водопостачання здійснюється із свердловин та річок, що не може повноцінно виправити ситуацію.
Світлана Гринчук зазначила, що екоінспекція має чіткий план по відновленню водозабезпечення у підконтрольних населених пунктах та на решті території після її деокупації. Уряд схвалив Державну цільову програму комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій, на період до 2030 року. Для Запорізької області план передбачає будівництво понад 1,3 тис км нових водопроводів, будівництво очисних споруд та реконструкцію свердловин.
Загалом з початку російського вторгнення в області було пошкоджено або зруйновано понад 14,5 тисяч цивільних об’єктів. За орієнтовними підрахунками, на тимчасово окупованій території Запорізької області знаходиться близько 1 мільйона тонн відходів руйнації. На підконтрольній — понад 33,8 тис. тонн.
Також урядовиця зазначила, що у держінспекції планують посилення моніторингу стану повітря. Окрім цього, говорили про можливість підтримки функціонування мобільного посту моніторингу повітря в Запоріжжі.
На зустрічі домовилися пришвидшити прийняття регіональної програми моніторингу довкілля, яка міститиме чіткий план поетапного зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Раніше ми повідомляли, яка вартість збитків природно-заповідній зоні Запорізької області від агресії рф.