Фіолетове «золото»: продукт №1 для поліпшення пам’яті та запобігання старінню

Ягоди чорниці, які часто називають «пурпуровим золотом», завоювали популярність не лише завдяки чудовому смаку, але й завдяки вражаючим перевагам для здоров’я. Недавні дослідження підкреслили їхній потенціал покращувати пам’ять і запобігати когнітивному старінню.
Про яку їжу мова, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Marca.

Чим так корисна чорниця?
Чорниця є одним із найбагатших фруктів антиоксидантами, особливо антоціанами, які є сполуками, що відповідають за їх фіолетовий колір.
Антиоксиданти допомагають боротися з окислювальним стресом, процесом, який може пошкодити клітини та сприяти старінню та різноманітним нейродегенеративним захворюванням. Зменшуючи пошкодження клітин, чорниця може допомогти зберегти здоров’я мозку.
Кілька досліджень показали, що регулярне вживання чорниці може бути пов’язане з поліпшенням когнітивних функцій. Дослідження на тваринах і людях показують, що ці ягоди можуть допомогти покращити пам’ять і навчання.
Це пояснюється тим, що біологічно активні сполуки, присутні в чорниці, можуть позитивно впливати на зв’язок між нейронами та сприяти нейропластичності, тобто здатності мозку адаптуватися та змінюватися.

Старіння пов’язане з природним зниженням когнітивних функцій, але вживання чорниці може запропонувати захист від цього процесу. Дослідження показали, що дієта, багата чорницею, може бути пов’язана зі зниженням ризику розвитку таких захворювань, як хвороба Альцгеймера та деменція.
Протизапальні та антиоксидантні властивості чорниці допомагають захистити клітини мозку від пошкодження, пов’язаного з цими захворюваннями. Переваги настрою Окрім когнітивних переваг, чорниця також може позитивно впливати на настрій.
Деякі дослідження показують, що дієта, багата фруктами та овочами, включаючи чорницю, пов’язана з кращим психічним здоров’ям та емоційним благополуччям. Це може бути пов’язано з вмістом в них необхідних поживних речовин, які підтримують роботу мозку.

Читайте також, який сир допоможе зберегти молодість.
Також ми розповідали, що станеться з вашим тілом, якщо ви виключите молочні продукти з раціону.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета — надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.

Share this post

нет
scroll to top