У суботу, 14 червня, відбувся черговий обмін полоненими між Україною та агресоркою Росією. Він відбувся за домовленостями у Стамбулі.
Додому повернулися захисники, що мають поранення та проблеми зі здоров’ям.
Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.
“Продовжуємо забирати наших людей із російського полону. Це вже четвертий обмін за тиждень”, – наголосив український лідер.
За словами Президента, багато військових, які повернулись сьогодні, багато тих, хто був у полоні ще від 2022-го. Це бійці ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та Державної спеціальної служби транспорту.
В Головному управлінні розвідки уточнили, що відбувся обмін полоненими у категорії “поранені та важкохворі”.
Більшість визволених з полону – офіцери. Серед звільнених є бійці, які молодші 25 років.
Значна частина захисників потрапили до полону під час оборони Маріуполя.
Загалом додому повертаються українці, що воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.
***
Обміни полоненими активізувалися після переговорів у Стамбулі 16 травня. Зокрема, минулого місяця відбулося три етапи за формулою “тисячу на тисячу”.
https://tsn.ua/ukrayina/vidbuvsia-novyy-etap-obminu-polonenymy-koho-vdalosia-povernuty-2849222.html
Сообщение Відбувся новий обмін полоненими: кого вдалося повернути до України сьогодні, 14 червня появились сначала на Газета МИГ.