Станом на червень 2025 року площа замінованих територій України сягнула 139 тисяч квадратних кілометрів – це більше, ніж площа Англії (130 тис. км²), повідомляє Інститут міжнародних політичних досліджень (ISPI). У районах, де існує ризик підривів, проживає понад 6 мільйонів людей.
Наслідки мінування України
Найбільших втрат зазнали сільськогосподарські землі Харківської, Сумської та Запорізької областей. За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій, із початку повномасштабного вторгнення РФ на мінах та нерозірваних боєприпасах загинули 359 цивільних, серед них 18 дітей, ще майже тисяча осіб отримали поранення.
Керівник Програми ООН з розмінування в Україні Пол Геслоп наголошує: вибухонебезпечними предметами вкрито близько чверті території країни – понад 1 мільйон мін та боєприпасів. Російські війська продовжують мінувати території навіть під час відступу, залишаючи після себе тисячі нерозірваних снарядів, ракет та гранат. Найнебезпечнішими залишаються потужні протипіхотні та протитанкові міни, у яких закладено від 5 до 10 кг вибухівки, а також боєприпаси, що скидаються з дронів, які значно ускладнюють роботу саперів.
Україна входить до переліку найбільш замінованих країн світу з 2023 року. Нещодавно держава оголосила про вихід із Оттавської конвенції, що забороняє використання мін, пояснивши це необхідністю посилення оборони в умовах війни. Водночас гуманітарне розмінування залишається одним із ключових пріоритетів уряду.
Робота з розмінування триває
За оцінками Міністерства захисту довкілля, очищення пріоритетних територій, включно з природоохоронними зонами, потребуватиме близько 10 років та понад 38 мільярдів доларів, а повне розмінування може затягнутися на століття. Проте ситуація поступово покращується: з кінця 2022 року площа потенційно замінованих земель зменшилася більш ніж на 20% і нині становить близько 137 тис. км².
The post Запорізькі поля серед найбільш небезпечних: замінована територія України більша за Англію first appeared on Портал Акцент.


