Митці створюють омажі та повторюють орнаменти з картин, вкрадених з Херсонського музею

У рамках мистецького проєкту «НЕ/вкрадене. Штудії та омажі», який започаткувала одеситка Олена Балаба, українські митці дарують нове життя  втраченим шедеврам Херсонського Художнього Музею.
В проєкті Херсон і Одеса, історія та сучасність переплітаються в новій роботі проєкту. Одеський художник Сергій Божко вибрав для омажу «Херсонський базар» Олексія Шовкуненка – художника, чиє ім’я носить пограбований росіянами Херсонський художній музей.
Художник Олександр Животков, який вже створив потужний омаж на викрадену з музею ікону «Вгамуй мої печалі», він відгукнувся на біль Херсона, переосмисливши і  «Жіночий портрет (дружини Юлії Павлівни)» авторства Костянтина Маковського (1839-1915). Цю роботу навіть називали «Херсонською Джокондою». “Полотно було одним із «магнитів» нашої постійної експозиції, – пишуть музейники. – Однак де зараз поневіряється викрадений шедевр – невідомо”.

Орнамент вишитого вбрання, зображений на вкраденій росіянами з Херсонського Художнього Музеюкартині Михайла Брянського «Портрет дівчини у вишиваній сукні», продовжує надихати українців.

Нещодавно нову вишиванку, на якій відтворено цей візерунок, презентувала Світлана Шапошнікова. Цей мотив повторили й інші майстрині.
Картина Михайла Брянського «Портрет дівчини у вишиваній сукні» була викрадена з Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка у 2022 році. Де її зберігають мародери – невідомо.
За матеріалами сторінки Херсонського Художнього Музею

Сообщение Митці створюють омажі та повторюють орнаменти з картин, вкрадених з Херсонського музею появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top