Головною проблемою українського енергоринку на сьогодні є борги на балансуючому ринку та взаємна заборгованість між ключовими його учасниками.
Як пише РБК-Україна, про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Насамперед, за його словами, мова йде про НЕК «Укренерго», постачальників та виробників з відновлюваних джерел енергії.
Як пояснив експерт, на тлі загальної ситуації в галузі саме боргова криза створює найбільші ризики для стабільної роботи ринку електроенергії.
«Ну, порівняно з загальним. Це не головна проблема на сьогодні. Головна проблема — це борги на балансуючому ринку, це борги перед компанією «Укренерго» і з боку постачальників, і також борги перед «зеленою» генерацією, тобто компанією відповідно «Укренерго», — зазначив Омельченко.
Він підкреслив, що мова йде не про окремі борги, а про системну взаємну заборгованість, яка накопичується між усіма сегментами ринку.
«Величезна взаємна заборгованість, так звана. Вона складає зараз понад 40 млрд гривень», — наголосив експерт.
Раніше директор інформаційно-аналітичного GMK центру, голова комітету сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Станіслав Зінченко наголосив, що системні борги на ринку електроенергії стали наслідком неефективного державного управління та хронічної недоінвестованості галузі.
До того ж за словами директора Центру досліджень енергетики Олександр Харченка, загальна сума боргів в українській енергетиці становить понад 300 млрд гривень, з яких близько 140 млрд гривень припадає на електроенергетику.

