На окупованих територіях Запорізької області продовжується мілітарізація дітей. Днями окупанти оприлюднили фото, на яких школярі прибирають прибудинкову територію вдови військового російської армії. При цьому діти одягнені в військову форму.


Школярі – учасники пропагандистського воєнізованого руху «Юнармія». Як ми писали раніше, «Юнармія» – це одна з чисельних мілітаристичних організацій для дітей від 8 років, головна мета якої – підготувати майбутніх солдат для армії рф. Цей рух пропагує легітимність російської окупації, формує у них викривлене сприйняття власної історії та національної ідентичності.
Рух швидко розширюється на непідконтрольних Україні територіях області: тільки за минулий рік було створено 23 нові осередки, а в поточному році оголосили про відкриття центру підготовки на базі Мелітопольського університету, де дітей навчатимуть військової справи та навичкам виживання в польових умовах.
За даними Омбудсмена України Дмитра Лубінця, до «Юнармії» минулого року окупанти залучили близько 1000 дітей з ТОТ Запорізької області. Станом на 2025 рік на окупованій території Запорізької області росіяни та залучили близько 20 тисяч школярів до російських молодіжних пропагандистських рухів.
Читайте також: В Гуляйполі залишається близько 100 людей: чи можна врятувати місто – розбір військового експерта
Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp