Кабінет Міністрів продовжив строк проходження фізичної ідентифікації для пенсіонерів, які проживають або виїхали з тимчасово окупованих територій. Також їм необхідно подати повідомлення про неотримання пенсії від РФ, оскільки це обов’язкова умова для продовження виплат у 2026 році. Про зміни повідомила начальниця управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Світлана Жмурко.
Раніше пенсіонери мали пройти ідентифікацію до 31 грудня 2025 року. Це стосувалося тих, хто тимчасово перебуває за кордоном або живе на окупованих територіях. Окрім цього, люди, які залишаються на ТОТ або виїхали звідти, повинні були подати заяву про те, що не отримують виплати від РФ.
За словами Жмурко, не всі встигли виконати ці вимоги вчасно, тому уряд ухвалив нові зміни. Відповідно до постанови №126 від 3 лютого 2026 року, пенсіонери, які вже пройшли відеоідентифікацію, мають час до 1 квітня цього року, щоб подати повідомлення про неотримання коштів від держави-агресора.
У пенсійному фонді нагадують: процедуру можна пройти як особисто, так і дистанційно.
Звернутися можна до будь-якого сервісного центру пенсійного фонду, незалежно від місця реєстрації, адже діє принцип екстериторіальності. Також подати повідомлення можна онлайн через вебпортал ПФУ в розділі «Дистанційне інформування». Для цього потрібно зайти в особистий кабінет і поставити відповідну позначку про неотримання виплат від Росії.
У пенсійному фонді закликають не зволікати, аби уникнути призупинення пенсійних та страхових виплат.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що за рік запоріжці сплатили понад 12 мільярдів гривень на пенсії та соцвиплати
Джерело: 061.ua



