Адвакот пояснив, чи можуть вручити повістку, якщо є відстрочка від мобілізації

В Україні повістку чоловікам можуть вручити у будь-якому місці. У Запоріжжі ТЦК разом з «Мунвартою» обходять будинки і роздають повістки.

Однак у тих, хто має відстрочку від службу виникає питання, чи можуть вони отримати повістку. Відповідь на це питання дає РБК-Україна із посиланням на адвоката Володимира Крекотня.

«Одним із найпоширеніших питань, які ставлять мені мої підписники та клієнти, полягає у тому, чи мають право працівники ТЦК вручати повістки військовозобов’язаним, які відповідно до закону не відлягають призову на військову службу під час мобілізації? Так, таке право вони мають», — говорить юрист.

Він пояснює, що закон не містить ніяких заборон на вручення повісток будь-яким військовозобов’язаним.

«А ще — представник ТЦК, який займається врученням повісток, має одну функцію — видати повістку. Він не має, як правило достатніх знань, а тим паче повноважень розглядати якісь ваші документи та приймати рішення по їх змісту. Зокрема, приймати рішення щодо того, чи підлягаєте ви призову чи ні», — каже Крекотень.

При цьому адвокат додає, що наявність у військовозобов’язаного на момент вручення повістки документів, які дають підстави для відстрочки від мобілізації, у більшості випадків убезпечує громадянина від отримання повістки. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Начальник Запорізького обласного ТЦК розповів, кого і як мобілізують до війська Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/advakot-poyasniv-chi-mozhut-vruchiti-povistku-yakshho-ye-vidstrochka-vid-mobilizatsiyi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top