Акторку-зрадницю, яка керує тимчасово окупованим містом на Запоріжжі, засудили на 15 років

Жовтневий районний суд міста Запоріжжя визнав Наталю Романіченко винною у державній зраді.

Про це йдеться у вирокусуду.

За матеріалами справи, мешканка окупованого міста Василівка Запорізької області у березні 2022 року організувала важку цивільну техніку — кран маніпулятор, за допомогою якої окупанти укріплювали свої фортифікаційні споруди. Також жінка забезпечила ремонт та фарбування військової техніки російських військових.

14 квітня 2022 року обвинувачена звернулася до власника крана-маніпулятора і переконала його перевезти бетонні вироби та розмістити їх на блокпостах армії рф, зміцнивши її оборонні можливості.

Місцевий житель розповів, що чоловік Романіченко був власником станції технічного обслуговування, але у 2021 році він помер, і його дружина стала власницею підприємства. Після окупації Василівки Романіченко одна з перших перейшла на бік ворога та сприяла російським військовим. На СТО ремонтували військову техніку рф, зокрема фарбували техніку та наносили літери «Z» та «V», робили шиномонтаж. Біля СТО знаходилась заправка «Параллель», яку Романіченко відібрала у законних власників, і на цій заправці почали заправляти техніку росіян. Свідок стверджував, що обвинувачена почала проживати з росіянином, який став комендантом міста. Наприкінці квітня минулого року свідок намагався виїхати на підконтрольну Україні територію, але на блокпості його не пропустили, пояснивши, що необхідно звернутись до мерії Василівки за перепусткою. У мерії Романіченко особисто підписала та видала таку перепустку на виїзд з міста, при цьому також були присутні представники фсб рф.

У суді досліджувався речовий доказ — «Пропуск на проїзд із м. Васильівка в с. Верхня Криниця». Свідок пояснив, що саме цю перепустку йому видала Романіченко, і він показав на блокпості.

Директор місцевої школи повідомив, що Романіченко раніше займалась підприємницькою діяльністю, активно допомагала школі, була членом батьківського комітету. Наприкінці березня 2022 року свідок бачив на СТО військову техніку з літерами «Z» та «V». Туди під’їхав джип чорного кольору, з якого вийшов російський офіцер та обвинувачена і разом зайшли на СТО.

Мешканець села Верхня Криниця неодноразово приїздив до Василівки на ринок і візуально знав обвинувачену, при зустрічі вони вітались. Після окупації Василівки на ринку він неодноразово бачив її, коли вона спілкувалась з валютниками та «іншими кримінальними особами». У квітні 2022 року свідок як учасника АТО затримали військові РФ і утримували протягом чотирьох днів. Під час допиту він бачив у сусідньому кабінеті Романіченко, яка спілкувалась із комендантом Василівки, а той обнімав її, цілував та казав, що все буде добре. Коли свідка били і катували на допиті, Романіченко просто спостерігала і не втручалась. Окупантам було відомо, що свідок був учасником АТО, а його молодший брат — військовослужбовець ЗСУ, і цю інформацію вони використовували під час допиту.

Свідки вважають, що Романіченко добровільно допомагала окупантам і була рада, що має їх підтримку.

Місто Василівка досі окуповане, і обвинувачена, імовірно, залишається там. Її судили заочно.

У Telegram-каналі знайшли публікацію від 25.04.2022, а саме звернення Романіченко до мешканців Василівки, в якому вона заявляє: «Я беру на себе тимчасове виконання обов’язків голови Василівської адміністрації. Після державного перевороту в 2014 році київський режим на Донбасі розпочав криваву бійню. Я впевнена, що разом з братським російським народом у нас вийде налагодити мирне життя… Я дуже прошу вас надавати допомогу керівництву військово-громадянської адміністрації». На лівій руці жінки була георгіївська стрічка.

Також в інтернеті є фотографії дітей обвинуваченої, які одягнені в радянську військову форму. В мережі з’явилася стаття, що українська акторка перейшла на бік окупантів та взяла на себе обов’язки мера Василівки.

Вважається, що неофіційно Романіченко була призначена 21.04.2022 року під час особистої зустрічі з представниками окупаційних військ у місті Мелітополь Запорізької області.

Слідчі також перехопили телефонні розмови обвинуваченої на окупованій території. Ними підтверджується, що Романіченко спілкується із військовослужбовцем російської гвардії щодо постачання бензину, розподілу гуманітарної допомоги, можливості проїзду певних громадян до Василівки через блокпости. Із цим військовим жінку пов’язують тісні, близькі стосунки, вони також обговорюють побутові питання. Романіченко спілкується по телефону із невстановленими особами щодо відкриття відділу поліції («ментовки»), можливості подальшої роботи відділення «ПриватБанку», роботи аптеки і магазину, складання списків для отримання пенсій, передає «особисту просьбу» коменданта. В одній із розмов Романіченко представляється як виконуюча обов’язки голови адміністрації міста Василівка і висловлює претензії, що керівництво магазину не отримало ліцензії на подальшу діяльність, пояснює, що магазин має сплачувати податки новій владі.

Романіченко засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Наталія Романіченко відома також як акторка, яка грала у багатьох українських серіалах, а також власниця одного з модельних агентств для дітей. У 2020 році вона влаштувала фотосесію своїм двом маленьким синам в радянській військовій формі.

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще 3 зрадників, які обіймають «посади» в органах місцевої влади на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp

Источник: https://forpost.media/novosti/aktorku-zradnytsiu-iaka-keruie-tymchasovo-okupovanym-mistom-na-zaporizhzhi-zasudyly-na-15-rokiv.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top