Андрій Полтава: «Якщо ви не платите своєму блогеру, то це як з армією»

-Більше 175 тисяч підписників на YouTube. Як вони вам далися?

-Дуже складно. Справа в тому, що декілька моїх каналів видаляли. Тож в мене був крок вперед – два назад. Видаляли, скоріш за все, через масові скарги від росіян. Насправді в мене зараз 8 каналів, на найбільшому з них – так, 175 тисяч, на інших – 80, 90 тисяч.

-На цих каналах одна і та сама інформація, ви просто дублюєте її, чи створюєте різний контент?

-По-різному буває. Буває так, що банять один канал, з нього я вже трансляції вести не можу, переходжу на інший. Нарізки з трансляцій можу викласти ще на другий канал. Рік тому, коли мій канал видалили, я дозволив своїм глядачам розповсюджувати мої ролики, заливати їх на свої власні канали. Це була така собі акція вірусної реклами, що дало мені мільйони переглядів під роликами.

-Після якої кількості підписників ви вже здолали умовний бар’єр, і вам стало легше набирати нових підписників?

-Я займаюся політичним блогерством вже 5 років. До цього в мене був досвід, я займався ігровим блогінгом. Масовий ріст популярності стався тоді, коли я відійшов від формату «радіо». Раніше мене не було видно у кадрі, коли я спілкувався з людьми. Близько 2 років тому я перейшов вже до «Чатрулет», почав займатися вже відео. Як виявилося, для людей важливо, що була якась «балакуча голова», бо просто слухати їм не цікаво.

-Саме в «Чатрулет» як складно знаходити людей, з якими можна саме подискутувати?

-Так, там є свої складності через контингент та аудиторію, але є такі люди. До речі, після моїх стрімів, трохи змінилася на сервісі ситуація. Користувачі зрозуміли, що їх можуть і по телебаченню показувати, і на YouTube, тож тих, до кого всі, скажімо, звикли на цьому сервісі, стало менше. А є й такі, які самі хочуть поспілкуватися. Там вистачає людей.

-Блогерство сьогодні можна назвати повноцінною професією?

-Я вважаю, що так. Особисто мене зараз YouTube добре підтримує фінансово, тож так, я можу сказати, що блогерство – це професія.

-А коли ви почали монетизувати свою діяльність?

— З самого початку.

-Тож для вас це був якийсь бізнес-проект?

Ні. Перший мій досвід, ігровий канал, він приносив мені якісь кошти, втім це не було основним джерелом доходу. Просто якісь гроші крапали, і все. Цей канал тоді я вбив, вже на ньому почав вже займатись політичним блогінгом, і через мою позицію люди розбіглись, канал закрився. Багато аудиторії на ньому було саме росіян, і з початком подій на Майдані мої глядачі сказали, що я хохол, «майданутий» і «каструлеголовий».

Перші 3 роки вже мого політичного блогерства це був просто соціальний проект, який не приносив коштів зовсім. Після цього я почав отримувати підтримку вже від глядачів, які донатили мені гроші. А зі зростом популярності та розвитком каналів вже почали крапати гроші від YouTube.

Гроші ж дають блогеру незалежність. Я своїм глядачам завжди кажу: якщо ви не платите своєму блогеру, то це як з армією. Якщо ти не годуєш свою армію, то ти годуєш чужу.

-Ваша діяльність як політичного блогера розпочалась саме з Майдану?

-Так. Саме з подій на Майдані. Я намагався вести якісь розмови з росіянами, щось їм пояснити та довести, але їм це не потрібно було, вони все самі собі прекрасно розуміли.

Це — лише невелика частина цікавого інтерв’ю Неоніли Антонової з Андрієм Полтавою. Подивіться повну програму!

Источник: https://tv5.zp.ua/news/andrij-poltava-yakshho-vi-ne-platite-svoyemu-blogeru-to-tse-yak-z-armiyeyu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top