Англомовна версія Russia Today поширює фейки про шкоду 5G для здоров’я

RT America, яка є американським підрозділом російського пропагандистського телеканалу Russia Today, поширює неправдиву інформацію про те, що технологія 5G шкодить здоров’ю та навіть може вбити.

Як повідомляє New York Times, у матеріалі , під назвою “Небезпечний експеримент над людством” йдеться про те, що сигнал 5G має “серйозні загрози для здоров’я”. Російські журналісти стверджують, що нібито технологія 5G збільшує ризик виникнення низки захворювань, серед яких рак мозку, безпліддя, аутизм, пухлини серця і хвороба Альцгеймера. У статті також йдеться, що навіть технологія 4G вже є небезпекою для здоров’я, нібито викликаючи рак і пошкодження ДНК.

Проте, як зазначає New York Times, ці твердження є абсолютно спекулятивними і не спираються на жодне наукове дослідження.

Наукові дослідження рішуче суперечать думці, що бездротова технологія несе значні ризики для здоров’я. Обмежені дослідження, що вивчають зв’язок між використанням мобільних телефонів і посиленим ризиком розвитку раку, є непереконливими, пише New York Times.

Компанія Cancer Research UK, одна з провідних світових благодійних організацій, що займається дослідженням раку, пише, що нинішні дослідження “показують, що мобільні телефони навряд чи можуть збільшити ризик розвитку пухлин головного мозку або інших видів раку, але ми ще не знаємо достатньо про потенційні довгострокові ефекти”.

У Всесвітній організації охорони здоров’я зазначають, що технологія 5G не має наслідків для здоров’я населення.

Зусилля Росії щодо підриву громадської підтримки технології 5G в західних країнах вписуються в ширшу стратегію Кремля — послабити Захід і таким чином вирівняти умови для підвищення конкурентоспроможності Росії, пише видання.

Нагадуємо, що 17 травня, у всесвітній день радіозв’язку президент Петро Порошенко підписав указ про запуск 5G у Україні з 2020 року.

Источник: https://forpost.media/glavnoe/anglomovna-versija-russia-today-poshirjuie-fejki-pro-shkodu-5g-dlja-zdorov-ja.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top