Антисанітарія, побиття та погрози: у Запоріжжі нарко- та алкозалежних утримували у «реабілітаційних центрах»

Організатори орендували 6 приватних будинків з високими парканами та решітками на вікнах, де «пацієнти» начебто проходили реабілітацію та лікування від нарко- та алкозалежності. Родичи залежних самі віддавали своїх рідних до цих «центрів» та платили зловмисникам за перебування людей в установах. Усього в липових центрах утримували близько 80 людей різного віку та статі.

Заклади не мали жодних дозволів та документі на свою діяльність і в них не було навіть медичних працівників. Люди, яких утримували у цих пунктах, в силу стану здоров’я не розуміли, у що вони потрапили. Жили потерпілі в антисанітарних умовах, без повноцінного харчування та медичного обстеження. Втім, якісь медичні препарати їм видавали. У пацієнтів «центрів» не було права виходити за територію будинку, а якщо ж вони порушували правила перебування, їх бил та застосовували до них заходи психологічного впливу.

За «лікування» одного такого в’язня зловмисники отримували 8 тисяч гривень на місяць. Для потерпілих старшого віку ціна була вищою та складала 10-12 тисяч гривень. Зловмисники також організовували і примусову доставку потерпілого до «центрів». Під виглядом працівників поліції вони приїжджали на «виклик» та забирали залежного. Така послуга також коштувала окремої плати.

Зараз правоохоронці Запорізької області встановили 4 причетних до організації такого бізнесу у Запоріжжі та Запорізькій області. До угрупування входили 36-річна жінка, 34-річний чоловік та да чоловіки 1987 року народження. Усіх чоловіків знайшли та затримали, а жінка переховується. Під час обшуків правоохоронці вилучили речові докази, а за фактом події відкрито кримінальне впровадження

Источник: https://tv5.zp.ua/news/u-zaporizhzhi-lyudej-nezakonno-pozbavlyali-svobodi-primusovo-trimali-v-zachinennom-budinku-v-nelyudska-usloviyah/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top