Апеляційний суд залишив Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання

Оточення президента України Володимира Зеленського намагається обмежити політичну діяльність лідера опозиційної партії в умовах ескалації російської загрози. 

Про це п’ятий президент України лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко заявив під час виступу біля Київського апеляційного суду.

“Вони продовжують обмежувати мою політичну діяльність з точки зору роботи по країні і виїзду за кордон. Тепер вже очевидно, що це була також мета Зеленського. Для того, щоб не давати мені дозволу, який – так вони вважають – я маю в них питати для участі у міжнародних конференціях. У мене були зустрічі в Мюнхені, курс лекцій в Маямі, зустрічі у Вашингтоні – вони блокують саме цей вид діяльності”,– констатував Порошенко.

Запобіжний захід залишили без змін. Петро Порошенко й надалі перебуватиме під особистим зобов’язанням. Апеляційний суд Києва підтвердив рішення першої інстанції. Скаргу на запобіжний захід подавали і адвокати, і прокурори.

Менш ніж годину тривало засідання в нарадчій кімнаті в Апеляційному суді. У підсумку суд залишив запобіжний захід для Порошенка без змін.

Не задовольнили обидва клопотання – прокурорів про зміну запобіжного заходу на тримання під вартою із заставою в 1 мільярд гривень, а адвокатів – про скасування запобіжного заходу.

Попри те, що рішення привітали оплесками, сторона захисту зазначила, що святкувати поки що зарано. Пояснили – суд не наважився віддати належне непрофесійності прокурорів і скасувати запобіжний захід. Адвокати продовжують наголошувати, що справа фейкова, яка не має обґрунтованості під собою. А мета справи – обмежити політичну діяльність та поїздки Порошенка за кордон.

“Сьогодні – не перемога, але точно не поразка. Це ще один крок вперед. І ми точно переможемо” – резюмував Петро Порошенко.

Не забув лідер опозиції й про те, навіщо йому потрібна політична свобода — про загрозу наступу на Україну з боку Росії.

“Сьогодні в Харкові Зеленський, мені сказали, заявив про те, що у нас в тероборону мають йти професіонали, яким він вважає себе. Це не так. Я захоплююся українцями, які в цих умовах зберігають спокій і рішучість. В тероборону в умовах нападу Путіна, який стає з кожним днем все, на жаль, більш вірогідним, мають йти всі громадяни. А професіонали мають йти у ЗСУ. Професіонали мають йти в дипломати, в ті структури, які проводять економічні реформи, які займаються боротьбою з корупцією, зберігаючи антикорупційну інфраструктуру. І професіонали мають бути президентами та прем’єрами”, – наголосив Порошенко.

Читайте також: Запоріжці вийшли під стіни Апеляційного суду в Києві, щоб висловити протест політичним переслідуванням Петра Порошенка

Жодного спаму, лише найцікавіше для вас у нашому Telegram-каналі. Обіцяємо)

Источник: https://forpost.media/glavnoe/apeliatsiynyy-sud-zalyshyv-poroshenku-zapobizhnyy-zakhid-u-vyhliadi-osobystoho-zobov-iazannia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top