«Археологія для чайників»: як у Запоріжжі працює унікальний тематичний табір

Провести останній місяць літа, поринувши у вивчення історії, можуть усі охочі у “Новій археологічній школі”. Це своєрідний літній табір на острові Хортиця, а усіх його учасників об’єднує жага до знахідок та вивчення невідомого. Оригінальну ідею табору відзначили і в журі конкурсу “Ми — це місто”. На кошти гранту вдалося придбати усе необхідне для комфортного життя та досліджень археологів-аматорів. Через велику популярність кількість учасників табору довелось розширити майже вдвічі.

Табір поділяється на локації та має кілька зон для досліджень, розваг і відпочинку. Живуть археологи у наметах, а розкопки проводять у балці «Генералці», яка отримали свою назву ще за козацьких часів. Загальна площа досліджень юних археологів складає 70 тисяч квадратних метрів. З них вже вдалося опрацювати близько 20%, а усі знахідки детально вивчають. Далі робота зі знахідками продовжується вже у приміщенні “Нової археологічної школи”, яка знаходиться в Запорізькому обласному центрі туризму

Щороку до табору приїжджають десятки людей з усієї України. Адже навіть один досліджений квадратний метр інколи може розповісти більше, аніж стаття з підручника історії, — впевнені археологи..

Источник: https://tv5.zp.ua/news/arheologiya-dlya-chajnikiv-yak-u-zaporizhzhi-pratsyuye-unikalnij-tematichnij-tabir/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top