Атака на українську мову: завтра розглядатимуть скандальний законопроект депутата “Слуги Народу”, направлений на русифікацію освіти

В останній пленарний тиждень літа Верховна Рада збирається розглянути контроверсійний закон депутата «Слуги народу», який змінить статус української, як основної мови навчального процесу.

Законопроект скандального представника монобільшості Максима Бужанського пропонує скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою. Також, в разі ухвалення пропозицій, скасовується перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання. Фактично, йдеться про тотальну русифікацію української освіти.

Показово, що монобільшість планувала поставити законопроект Бужанського на 16 липня – тобто в 30-ту річницю підписання Декларації про державний суверенітет України.

На думку ексспікера Верховної Ради та діючого депутата від опозиції Андрія Парубія – це не співпадіння, а частина гібридної війни Росії проти України.

– Для будь-якого патріота боротьба за українську мову і війна проти Росії на передовій – це та ж сама війна. Бо війна проти України і Росії і політичні переслідування, які робить теперішня влада – це та сама ж частина гібридної атаки Росії проти України. Сьогодні і від нас залежить, і від кожного з вас залежить, чи буде це питання винесене, чи не буде? Воно отримало негативний висновок комітету, Міністерство освіти проти, Міністерство фінансів проти.

А ініціатором цього законопроекту я хочу сказати: не чіпайте мову! Як посієте московський вітер – пожнете українську бурю. Слава Україні!,  – сказав Андрій Парубій.

Нагадаємо, закон про мову став одним з головних надбань 8 скликання Верховної Ради. Його ухвалення супроводжувалось численними міфами про можливі утиски мов нацменше – жоден з яких за рік дії закону так і не підтвердився.

П’ятий президент України Петро Порошенко, лідер партії «Європейська Солідарність» наголосив, що розквіт української мови – це місія, яку варто завершити.

– Розквіт української мови після століть тотальної русифікації – це місія, яку нам належить звершити. Повага до прав людей, які говорять російською та іншими мовами – це теж важливо. Це європейська практика, якої ми неухильно дотримуємось і будемо дотримуватись Люди доволі швидко переконаються, що новий закон на це жодним чином не зазіхає.

Міфи про утиски російської мови в Україні живуть виключно в фейках російської пропаганди. Питання мови стає визначальним для Кремля в якості виправдання власної агресії і територіальних претензій до сусідів. Тому депутати «Європейської Солідарності» закликають патріотичні сили протистояти спробам русифікації української освіти та спробам переглянути закон про мову, – сказав Петро Порошенко.

Партія «Європейська Солідарність» закликає всіх, кому дорога наша мова і українська освіта, у четвер 16 липня о 9.00 вийти під стіни парламенту і не розходитися доти, доки проєкт Бужанського не буде знято з розгляду.

Цей тиждень – вирішальний для захисту української мовиЦього тижня «Слуги народу» спільно з ОПЗЖ планують протягнути в…

Gepostet von Європейська Солідарність am Dienstag, 14. Juli 2020

Сообщение Атака на українську мову: завтра розглядатимуть скандальний законопроект депутата “Слуги Народу”, направлений на русифікацію освіти появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/ataka-na-ukrainsku-movu-zavtra-rozgljadatimut-skandalnij-zakonoproekt-deputata-slugi-narodu-napravlenij-na-rusifikaciju-osviti.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top