Атаки дронами Запоріжжя: стало відомо скільки летить «Шахедів», а скільки — приманок

В повітряному просторі Запоріжжя в останні тижні все частіше з’являються російські дрони-камікадзе. Проте незважаючи на схожість, далеко не всі вони є ударними дронами «Шахед».

Цікаві дані щодо виробництва російських ударних дронів «Шахед» та їх аналогів приманок «Гербера» опублікували в CNN, інформує Акцент.

Як повідомляється, в середньому спочатку 2024 року в російській Алабузі (Татарстан) за добу виготовляють 21 ударний дрон-камікадзе «Шахед». Дронів-приманок виготовляється в рази більше.

Зокрема, з 9 місяців 2024 року було виготовлено 5760 Шахедів, що складає в середньому 21 шт. на добу. В той же час виробництво «Гербер», які є приманками, значно більше — їх планують виготовити близько 10 000 штук. Ціна їх в 10 разів менша за Шахед.

За інформацією українських військових, якщо в атаці беруть участь близько 150 БПЛА, то Шахедів з них — лише 20-30 штук. Інші дрони — різноманітні приманки. Інколи доводиться витрачати недешеві вогневі засоби і на такі «муляжі».

Проте не всі «Гербери» є приманками. Деякі з них теж можуть нести бойовий заряд, але на невелику відстань — до 100 км. Також вони виконують розвідувальну місію. Але через в цілому невелику дальність польоту, їх застосування в районі Запоріжжя та інших прифронтових або прикордонних регіонах більш ймовірне. Іншими словами, технічних можливостей долетіти до Львова чи Тернопіля у них немає.

Дрони «Гербера»

Технічні характеристики БПЛА «Гербера»

  • Довжина – 2 м
  • Розмах крил – 2,5 м
  • Вага – близько 10 кг
  • Дальність польоту – до 300 км (без бойового навантаження)
  • Ціна – 10 тис. доларів

Чим небезпечні дрони «Гербера»

За оцінкою інженерів компанії-виробника безпілотників Airlogix, основною метою «Гербери» є відволікання українських сил ППО від цінніших апаратів, а також завдання ударів по рухомих цілях, використовуючи FPV-камери, пише «Фокус». Імовірніше, їх будуть використовувати для прикриття дорожчих «шахедів», щоб підвищити шанси останніх на виживання. Одночасний запуск більшої кількості БПЛА може перенавантажити українську ППО.

Такої ж думки і директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

«Головне управління розвідки підтвердило, що ворог намагається використовувати такі безпілотники для з’ясування місць базування або наших комплексів протиповітряної оборони, або мобільних бригад, які здійснюють атаки», – зазначив Згурець в етері телеканалу «Еспресо».

«Ймовірніша мета його використання – хибна ціль та відволікання уваги. При цьому дрон, який зроблений з фанери та пінопласту та дуже дешевих компонентів, дійсно може використовуватися для цього завдання», – йдеться в матеріалі Defense Express.

Підписуйтесь на Акцент в

Share this post

нет
scroll to top