Як повідомляє профільне видання “Старий Азов” з посиланням на ексклюзивний коментар завідувача кафедри екології, загальної біології та раціонального природокористування МДПУ, доктора географічних наук, доцента Володимира Воровки, наразі обговорюють можливість скидання прісної води з Каховського водосховища до Молочного лиману через мережу існуючих зрошувальних каналів, щоб таким чином опріснити море і зробити його некомфортним для медузи-корнерота.
Однак такі дії не зможуть достатньо знизити солоність Азовського моря.
За словами експерта, основна причина полягає у недостатній пропускній спроможності існуючої мережі зрошувальних каналів.
“Злив прісної води з каналів у море нічого не дасть. Хоч гідрологію ніхто і не прораховував, але все одно це “крапля у морі”. Об’єми води непорівнянні. Та й наскільки я знаю, з каналу, розташованого біля Мелітополя, воду і так спускають у річку Молочну, а отже, і в лиман Молочний. Але це не допомагає опріснитися навіть Молочному лиману, не те що морю. Солоність моря не падає, тому чекати відсутності медуз не варто. Очевидно, що треба захищати пляжі сітками”, – пояснює Володимир Петрович.
Арабатська Стрілка із літака
Зазначається, що подача води в Молочний лиман і навіть гіпотетичне відновлення подачі води Північно-Кримським каналом не зможуть дати відчутного ефекту в перспективі найближчих кількох років.
“Насамперед, тому що необхідно спочатку опріснити більш солоні, ніж море, Молочний лиман або Сиваш, і лише тоді скидання води зможе вплинути на солоність самого Азовського моря. Водночас взаємний водообмін між Азовським морем і Утлюцьким лиманом набагато більш активний, а градієнт солоності у цьому разі набагато менше”.
“Так, у Крим найближчим часом воду не дадуть. І солей у Сиваші накопичилося дуже багато, які треба винести у море. У радянські часи Сиваш розпріснявся з 1976 року, коли був запущений СКК. А ефект опріснення з’явився лише у 90-ті. От і рахуйте, скільки потрібно часу”, — пояснив Володимир Воровка.
Тому стає очевидним, що проблему курортів Азовського моря необхідно вирішувати на державному, а не на місцевому рівні. І на її вирішення можуть піти роки. Тож, у 2022 році медузи в Азовському морі точно будуть, але їхня кількість залежатиме від пори року, погоди та напряму вітру.
Джерело: “TRAVEL РБК-Україна”
Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/
Источник: https://tv5.zp.ua/news/azovske-planujut-oprisniti-abi-pomenshalo-meduz/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=azovske-planujut-oprisniti-abi-pomenshalo-meduz
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook