У п’ятницю, 21 грудня, вперше в історії міста до Бердянська завітала спільна делегація парламентарів України та Великобританії у складі: Олексій Рябчин — народний депутат України від ВО «Батьківщина», Світлана Заліщук — народний депутат України, член фракції БПП у Раді, Джон Віттінгдейл — член Парламенту Великобританії від консервативної партії, голова британсько-української багатопартійної групи дружби з Україною в Парламенті Великої Британії, міністр у справах культури, ЗМІ та спорту у 2015-2016 роках та Майкл Феллон — член Парламенту Великобританії, також консерватор, в недавньому минулому — міністр оборони Великобританії у чотирьох урядах поспіль, спочатку в уряді Девіда Кемерона, а потім – у Терези Мей (2014-2017 рр).
Помічник народного депутата України Сергія Соболєва, голова ради Бердянської окружної організації ВО «Батьківщина“ Григорій Патей зустрів делегацію в Бердянську та організував тут ряд зустрічей парламентарів двох країн.
Візит розпочався із зустрічі парламентарів з представниками Асоціації рибопромислових підприємств України в офісі керівника РКП «Маяк» Валентини Бондар. Азовські риболови продовжують бити на сполох – все менше часу залишається до початку 2019 року, в якому Росія може отримати Азовське море в необмежене володіння. Завдяки відсутності в уряді України єдиної точки зору на підписання угоди з Росією стосовно риболовних квот, документ, який би захищав права українських рибопромисловиків та обмежував Росію в експлуатації рибних ресурсів Азову, досі не підписано. Галузь залишається у невизначеності. Без хоч якоїсь угоди, та в умовах панування російських військових кораблів на Азові, жодне з понад 50 українських риболовних суден не вийде в море після Нового року. Без роботи залишиться близько 30 тисяч осіб в морі та на березі.
Наступною точкою візиту став Бердянський морський торговельний порт, на території якого парламентарі мали змогу побачити результати будівництву моста у Керченській протоці, яке призвело до фінансових втрат та фактичного контролю над трафіком Азовським морем з боку Росії.
Що може протиставити Україна агресії Росії на морі та узбережжі Азову, чи може йтись про «коридор» до Криму, які напрямки спільної діяльності військових України та Великобританії зараз найважливіші — про це йшлося під час зустрічі Олексія Рябчина, Світлани Заліщук, Григорія Патея, Джона Віттінгдейла та Майкла Феллона колишнього міністра оборони Великобританії у 2014-2017 рр. з військовим керівництвом України. Зустріч парламентарів з військовими була присвячена вивченню стану небезпеки, що викликана діями Росії в Азовському та Чорному морях, необхідності розширення програм допомоги уряду Великобританії ЗСУ та, зокрема, підрозділам морської піхоти.
З огляду на те, що в цей же день Державний секретар з питань оборони Великої Британії Гевін Вільямсон, що перебував в Україні з робочим візитом, та Міністр оборони України Степан Полторак зустрілись в Одесі, де серед інших питань, приділили увагу протидії агресії Росії на морі, стає зрозумілим, що Великобританія отримає дуже багато інформації для формування своєї політики у нашому регіоні.
Прес-служба Бердянської організації ВО “Батьківщина“
Источник: http://akzent.zp.ua/berdyansk-vidvidali-dva-chleni-parlamentu-velikoyi-britaniyi-eks-ministri-uryadu-foto/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook