Під час одного з нещодавніх обстрілів зазнав сильних руйнувань будинок запорізької поетеси Віри Коваль
Вдень 1 жовтня, як ми писали, російські військові атакували Запоріжжя авіабомбами. Одна з локацій, куди поцілив ворог — п’ятнадцятиповерхівка у Комунарському районі міста. Проте крім неї авіабомби також влучили й у приватний сектор.
Читайте також: «Думала, що серце зупиниться» — що розповідають очевидці російської атаки на Запоріжжя (фото)
Одним з приватних будинків, який зазнав сильних руйнувань — поетеси-піснярки Віри Коваль. Буквально напередодні обстрілу, 28 вересня, в неї був день народження, 76-річчя. І ось таке сумне «привітання» від ворога.
Про руйнування повідомила на своїй сторінці у фейсбуці голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Ольга Стадніченко:
«Дорогі друзі й шанувальники сучасної української поезії! Потрібна допомога! Від вибухової хвилі в Комунарівському районі Запоріжжя 1 жовтня зруйнований будинок запорізької поетеси-піснярки, членкині НСПУ Віри Коваль: пошкоджений дах, вибиті вікна, двері, ворота, паркан.
Потрібні будматеріали: шифер, скло, дошки й особиста участь у відновленні спеціалістів з таких робіт. Не будьте байдужими!»
Олена Стадніченко опублікувала фото будинку Віри Коваль після ворожого обстрілу, зроблене Нацполіцією і реквізити для допомоги (в кінці публікації).
Донька поетеси Катерина Кокуріна опублікувала фото руйнувань — і написала на сторінці Віри Коваль у фейсбуці:
«1 жовтня, внаслідок ворожого удару КАБами, постраждав будинок моєї мами. Якщо хтось може допомогти інформаційно, то пишіть чи дзвоніть їй. Будемо раді будь-якій допомозі».
Чим відома поетеса
Віра Коваль вважається однією з яскравих представниць жіночої поезії свого покоління у Запоріжжі. Майбутня поетеса народилася 28 вересня 1948 року в селі Біленькому Запорізького району.
Ще школяркою почала писати вірші. Закінчила філологічний факультет Запорізького педінституту.
Член Національної спілки письменників України. Авторка поетичних збірок «На хресті любові» (2004), «Дідизна» (2007), «Повертаюсь до витоків», «Побрехеньки моїх кумів» (2015), «Узбіччя» (роман у віршах — 2015), «У калиновім цвіті» (2018). Але найбільшу популярність їй принесли пісні.
Як розповіли на сайті Біленьківської громади, якось 1994 року Віра Коваль почула по обласному радіо передачу за участю молодого запорізького композитора Анатолія Сердюка, який звернувся до слухачів із проханням надсилати йому вірші для нових пісень. Вона надіслала.
Анатолію Сердюку сподобалися її поезії, народилася перша спільна пісня «Журавлик». І з того часу почалася плідна багаторічна співпраця поетеси й виконавця та композитора..
Пісні на слова поезій Віри Коваль також виконували Алла Кудлай, Наталія Бучинська, Катерина Бужинська, Світлана та Віталій Білоножко.
Реквізити для допомоги
Особиста картка поетеси:
5167 8032 9803 9137
Віра Коваль
Ми писали, що виявили екологи на місцях обстрілу в Запоріжжі.
Фото зі сторінки Віри Коваль у фейсбуці
Джерело