Для лечение больных с коронавирусной инфекцией необходим кислород
Чтобы спасти человека не только от смерти, но и от тяжелейших последствий после перенесения ковида, медики во всем мире сегодня стараются подключать пациентов к аппаратам ИВЛ только в случае крайних показаний. Для лечения выбирают кислородную терапию, которая является щадящей и не травмирует легкие. Поэтому сегодня очень важно обеспечение кислородом всех больниц, где принимают пациентов с коронавирусной инфекцией. Практически все пациенты с пневмониями в нем нуждаются.
Как писала «Индустриалка», в Украине стремительно увеличивается количество больных со средней и тяжелой формой коронавируса, которым необходимо лечение кислородом. Но у многих больниц с этим проблемы. Главный санитарный врач Украины Виктор Ляшко во время брифинга сообщил, что в Украине кислород есть, но существует проблема с дистрибьюторами. Больницам, у которых есть трудности с его поставкой, рекомендуют сообщать об этом в Минздрав.
Заведующий кафедрой анестезиологии и интенсивной терапии Запорожского медуниверситета, куратор по вопросам анестезиологии больницы скорой помощи Сергей Воротинцев подчеркнул, что лечить «ковидную» пневмонию без кислорода невозможно, особенно, если речь идет о тяжелых формах.
Встретились мы с Сергеем Воротинцевым в межкафедральном тренинговом центре Запорожского медуниверситета, где он показал, как измерить сатурацию и как работает аппарат ИВЛ.
— В анастезіології інтенсивної терапії ми завжди використовуємо кисень, у будь-якій ситуації важливо завжди підвищувати рівень кисню, щоб забезпечити гарантовану кисневу доставку. Якщо спостерігається гіпоксія, ми маємо підвищувати відсоток кисню. Зараз, з урахуванням пандемії коронавірусу, мати кисень у лікарнях — це принципове питання. Лікувати ковідну пневмонію без нього майже неможливо.
— Яким чином визначається показник, що вказує на необхіднысть використання кисню?
— Треба орієнтуватися на сатурацію (насичення крові киснем). Якщо у пацієнта пільсоксиметр показую рівень кисню 95-96%, то можна лікуватися без нього, але якщо нижче, то кисень потрібен. І це питання треба вирішувати якнайшвидше. Наприклад, якщо взяти Італію, та їх ситуацію по захворюванню навесні, то там люди помирали саме від того, що не було можливості надавати всім кисень. Хотілося б щоб в Запоріжжі ця можливість була для усіх пацієнтів.
— Чому кисень такий важливий саме для пацієнтів з коронавірусною інфекцією?
— Тут ми говоримо про пневмонію. Будь-яка пневмонія, що призводить до зниження насичення крові киснем, потребує кисневої терапії. Проблема для ковіду в тому, що не сама легенева тканина пошкоджується, а виникають проблеми, пов’язані з тромбоутворенням у легенях, судинах легенів. Якщо це тромбоутворення займає, скажімо до 10% всієї поверхні легенів, то можливо киснева терапія не потрібна, але якщо більше 25%, там без неї не обійтися.
Ми маємо розуміти, киснева терапія не шкідлива. Більше того, на жаль, коли людину підключають до апарату ШВЛ, відсоток летальних випадків в рази вищій. Зараз в усьому світі вважають, що пацієнта, за можливості, якомога довше треба не переводити на ШВЛ, а проводити кисневу терапію. Але звичайно бувають випадки, що гіпоксемія настільки важка, що вона не піддається лікуванню, тоді пацієнта підключають до апарату.
— Але ж на апараті люди продовжують дихати?
— Так, за допомогою апарата легені дихають, ми протезуємо функцію легень. Але ця маніпуляція не є фізіологічною для пацієнта, для будь-якої людини вона нефізіологічна, бо під час вдоху апарат утворює позитивний тиск в легенях. А насправді під час звичайного вдиху ми утворюємо негативний тиск. Будь-яка штучна вентиляція — це завжди пошкодження апаратом легенів, але бувають випадки, коли просто немає виходу. Наша задача заштовхнути кисень в організм людини, навіть якщо ми знаємо, що пошкоджуємо легені. Далі треба слідкувати за станом пацієнта та правильно зняти його з апарату за умови покращення показників.
— Яким чином лікарні отримують кисень?
— Кисень можна подавати централізовано, ця можливість є у всіх лікарнях міста. Тут мається на увазі прокладання спеціальних ліній. Можна його надавати за допомогою таких пристроїв, які звуться кисневі концентратори. Можна використовувати кисень у балонах.
У реанімації має бути тільки централізована подача кисню, там пацієнти забезпечуються киснем за допомогою апаратів штучної вентиляції легень. Вони працюють від тиску від 2 до 5 атмосфер.
Отметим, только врач должен устанавливать режим проведения кислородной терапии индивидуально для каждого пациента. В условиях эпидемии медики ориентируются на показатель сатурации 92. Это показание к госпитализации и проведению кислородной терапии.
Как сообщала «Индустриалка», известный блогер Алексей Давиденко на своей странице в Facebook писал, что сейчас не хватает не самого кислорода, а емкостей куда нужно его заправлять, чтобы доставлять в больницы.
Читайте также: Пациенты с коронавирусной инфекцией задыхаются без кислородной терапии.
Сообщение Без кислорода вылечить пациентов с «ковидной» пневмонией невозможно — эксперт появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/bez-kisloroda-vyilechit-patsientov-s-kovidnoy-pnevmoniey-nevozmozhno-ekspert
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook