Біля нових мостів у Запоріжжі виникло велике сміттєзвалище (ФОТО, ВІДЕО)

На схилах Дніпра залишається багато побутового та будівельного сміття.

Голова ГО “Екоцентр” Павло Панасенко опублікував на своєму ютуб-каналі відео, де демонструється засмічення хортицької та правобережної ділянки побутовим та будівельним сміттям. Наразі воно має більше трьох з половиною тисяч переглядів, повідомляє Суспільне.

Павло Панасенко донедавна був співробітником компанії “Онур”, яка здійснює будівельні роботи на мостових переправах через Дніпро і висвітлював на своєму ютуб-каналі процес будівництва. Екоактивіст розповідає, що почав фіксувати порушення з листопада 2020 року, і для нього було дилемою, чи виносити питання забруднення на загал, тож спочатку вирішив поспілкуватися з представниками компанії, які здійснюють технагляд.

Після обговорення ситуації, що склалася, будівельна компанія певний час працювала над її вирішенням. За словами Павла Панасенка, було вивезене побутове сміття, до кінця 2020 року вивозилося і будівельне. Але наразі на схилах Дніпра все одно залишилося багато відходів, а крім того, насипаний ґрунт, який містить будівельне сміття.

Побутове сміття яке накопичувалося біля будмайданчиків у листопаді вже прибрали. Фото: suspilne.media

“Питанню екології не надає значення керівництво компанії. Тут є кілька аспектів: один з них – це поспіх. Об’єкт престижний, є певні терміни, був поспіх до 24 грудня відкрити. Я бачив цю ситуацію, і не піднімав це питання до лютого. Тому що в процесі спілкування з керівництвом була домовленість що питання зі сміттям буде вирішене. Але більше двох місяців пройшло, а ситуація не стає кращою, стає гірше. Сміття розноситься на сотні метрів і навколишня природа забруднюється таким чином, що я не знаю наскільки це реальне завдання – очистити її”, – каже Павло.

Світлана Охріменко, завідувачка сектора охорони природи Національного заповідника “Хортиця”, наголошує, що кадри, які показані у відео – знімалися поза межами острова, на правому березі Дніпра. На території будівництва в межах заповідника порушень значно менше.

Втім, навіть на Хортиці співробітники заповідника можуть лише спостерігати за тим, щоб забруднення не спричинило катастрофу. Визначати масштаби шкоди чи якось впливати на будівельників напряму – повноваження інших установ. Світлана Охріменко запевняє, що керівництво заповідника веде регулярне листування з представниками компанії “Онур”, щоб оперативно вирішувати проблемні питання.

“Взагалі на екосистему Хортиці вже сильно вплинуло будівництво мостових переходів, тих які вже існують. Ті мостові переходи які зараз будуються – вони доповнюють те навантаження яке вже є. І Хортиця взагалі, на жаль, антропогенно порушена на 75%. На Хортиці мешкає 1500 осіб, проходить і залізниця, і ці мостові переходи – вони ще додатково створюють навантаження на цю територію.”

За словами Світлани Охріменко, найбільш цінні ділянки, які можуть бути порушені під час будівництва – навколо узбережжя. Оскільки саме там знаходяться природні комплекси, які збереглися непошкодженими і не зазнали сильного втручання людини. Тому увага співробітників заповідника приділяється саме цій ділянці.

На запит журналістів в Службі автомобільних доріг вказали, що їм відома проблема зі створенням сміттєзвалища на будівництві мостів. Ще в жовтні 2020 на об’єктах будівництва була проведена незалежна перевірка інженерами консорціуму “Айсі Інфраструктура Україна”, в ході якої були виявлені такі порушення, як створення сміттєзвалища, потрапляння паливо-мастильних матеріалів у ґрунт, відсутність очисних споруд для води на бетонному заводі, засмічення піском каналізаційних комунікацій та проїжджої частини.

Висновок за результатами перевірки інженерами консорціуму “Айсі Інфраструктура Україна”. Фото: suspilne.media

В САД зазначили, що після отримання інформації від незалежних експертів, 6 листопада 2020 р. направила лист до керівництва компанії “Онур”, з вимогою терміновo вжити заходiв щодо усунення екологiчних порушень та в подальшому дотримуватись iснуючих норм i правил з охорони навколишнього середовища, вiдповiдно до чинного законодавства та вимог договору. Після цього проблема була вирішена частково, у зв’язку з чим, САД направила повторного листа 11 лютого 2021 р.

Відповідь Служби автодоріг. Фото: suspilne.media

Голова представництва компанії “Онур” Емре Караахметаоглу запевняє, що задля вирішення питань охорони навколишнього середовища, компанія уклала угоди з ТОВ “Екопост” для вивозу та утилізації будівельних відходів, та з ТОВ “Вельтум” для вивозу та утилізації побутових відходів.

Відповідь компанії “Онур”. Фото: suspilne.media

Читайте також: Найбільший плавкран Європи продовжує будувати новий міст у Запоріжжі – ФОТОРЕПОРТАЖ

Сообщение Біля нових мостів у Запоріжжі виникло велике сміттєзвалище (ФОТО, ВІДЕО) появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novost-dnja/bilja-novih-mostiv-u-zaporizhzhi-viniklo-velike-smittiezvalishhe-foto-video.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top