Біженець із Запорізької області показав красу своєї землі у курортному місті Німеччини

20 липня у німецькому місті Вісбаден, столиці федеральної землі Гессен, відбулася перша мистецька акція із серії Notes from Ukraine («Нотатки з України»).

Її започаткував акторський колектив місцевого драматичного театру Staatstheater Wiesbaden як жест прихильності до людей, котрі вимушено залишили батьківщину через російську агресію. У рамках акції українцям, незалежно від того, де вони перебувають – в Україні чи у Німеччині, пропонували надати свій довільний творчий доробок, аби таким чином розповісти мешканцям Вісбадена про свою країну. Це місто є одним з найдавніших у Німеччині та добре відоме як бальнеологічний курорт. З весни 2022 року тут знайшли прихисток і отримують всебічну підтримку багато українських біженців.

«Захід сонця над білими схилами». 

«Захід сонця над білими схилами». Тут і далі фото Тараса Кошового

На культурну вечірку в театрі зібралися як переселенці з України, так і німці, охочі почути українську мову та доторкнутись до творчості приїжджих з країни, де палає війна. Глядачі роздивлялись малюнки українських дітей, слухали вірші українською мовою, дивились артхаусне кіно, зняте українськими митцями, слухали класичну фортепіанну музику у виконанні українця.

Під час мистецької акції «Нотатки з України».

Під час мистецької акції «Нотатки з України». Справа наліво: актор театру Staatstheater Wiesbaden Лукас Шренк, фотограф з України Тарас Кошовий, його мама Ганна, драматургиня театру Марі Йоганнсен.

Родзинкою ж перших «Нотаток з України» стали роботи нашого земляка 20-річного фотографа-аматора Тараса Кошового. Донедавна Тарас мешкав у одному з сіл Запорізької області, але тепер його малу батьківщину загарбали окупанти. За станом здоров’я Тарас не може служити у війську, тому разом з мамою евакуювався за кордон. Кошовому вдалося вивезти найдорожче, що в нього є, — художні світлини рідних місць, переважно пейзажі. 22 з них, зроблені у різні пори року, роздрукували й вивісили на сцені вісбаденського театру. Окрім того, ще до війни Тарас зняв і змонтував коротке зворушливе відео про квітучу природу свого села.

«Просто літо».

«Просто літо».

— Глядачі дуже прихильно поставилися до світлин і відео, — розповів «Індустріалці» Тарас. – Аплодували, потім підходили, ділилися враженнями. Більшість з цих фото я робив минулого року. Я щасливий показати шматочок рідної землі людям тут, у Вісбадені, тим більше, що виставляю свої роботи на загал уперше.

Тарас Кошовий біля своїх світлин.

Тарас Кошовий біля своїх світлин.

Зі сцени театру також прозвучали емоційні дорожні нотатки журналістки із Запоріжжя Ольги Боглевської «Я їду додому». Їх авторка написала нещодавно просто у потязі «Львів – Запоріжжя» після тривалого перебування на Заході України. Натрапивши на текст, який журналістка виклала на своїй Фейсбук-сторінці, ініціатори заходу вирішили, що він вартий уваги слухачів. В есеї йдеться про сильний біль, котрий зараз переживають всі українці, і одночасно про любов до батьківщини – почуття, яке допомагає цей біль долати. Нотатки вголос прочитали актори: українською мовою – Олександра Індік, а в перекладі на німецьку – Лукас Шренк.

«Подолання гравітації».

«Подолання гравітації».

Мистецьку акцію підтримали зокрема представники Товариства німецької мови та благочинної організації «Карітас», котра надає консультативну допомогу українцям.

України

«Прапор України».

Як повідомляла «Індустріалка», популярна запорізька мистецька акція тимчасово змінила формат.

Читайте також: У Запоріжжі виставлені писанки нестандартного розміру.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Автор: Ольга Іванко

Сообщение Біженець із Запорізької області показав красу своєї землі у курортному місті Німеччини появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/bizhenets-iz-zaporizkoyi-oblasti-pokazav-krasu-svoyeyi-zemli-u-kurortnomu-misti-nimechchini

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top